Mecz 6. kolejki rozgrywek D2 Młodzik zakończył się porażką Zawiszy z Akademią Tuszyn 1:2 (1:0). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Krzysztof Kapuścik.

Dzisiejszy mecz był debiutem Janka Moczulskiego, który pod nieobecność Oliwiera Manowskiego przez cały mecz bronił dostępu do naszej bramki. Od samego początku osiągnęliśmy znaczną przewagę. Dobre sytuacje mieli Krzysztof Kapuścik i Mikołaj Słoń, jednak albo górą był bramkarz gości, albo piłka trafiała w słupek. Z biegiem czasu do głosu dochodzili jednak przeciwnicy, którzy w drugiej części pierwszej połowy dominowali na boisku. Ich strzały były jednak niecelne, a jeśli udało się trafić w światło bramki, to dobrze interweniował Moczulski. Jedna z kontr naszej drużyny zakończyła się golem. W 20 min. w zamieszaniu pod bramką najprzytomniejszy okazał się Kapuścik, który pięknym strzałem umieścił piłkę w siatce. Na przerwę schodziliśmy z jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie zawodnicy Akademii Tuszyn mocno ruszyli do przodu, co zaowocowało dwoma trafieniami. Końcówka spotkania to próby zdobycia wyrównującej bramki, której jednak nie udało nam się strzelić. Przedostatnie spotkanie w tej rundzie rozgrywamy 19 października (poniedziałek) w Koluszkach o godz. 15:30 z niżej notowanym KKS-em, dlatego też po cichu liczymy na dobry wynik.

Zawisza Rzgów 2004 - MUKS Akademia Tuszyn 2004 1:2 (1:0)

Bramka dla Zawiszy: Krzysztof Kapuścik 20'

Skład: Jan Moczulski - Filip Jędrzejczak, Bartosz Lewko, Michał Koszowski, Patryk Kubas, Krzysztof Kapuścik, Piotr Nowak, Adam Dudko, Mikołaj Słoń, Damian Zaniewicz, Krystian Defiński, Mateusz Strycharski, Oliwier Michalak