Gminny Ludowy Klub Sportowy
„ZAWISZA” Rzgów
95 – 030 Rzgów
ul. Tuszyńska 56
tel. +48 606-913-093
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

w imieniu Zarządu Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „Zawisza” w Rzgowie zwracamy się z prośbą o wsparcie działalności naszego Klubu.

Historia Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „Zawisza” sięga 1947 roku kiedy to na specjalnym zebraniu społeczeństwo Rzgowa, zdecydowano utworzyć na naszym terenie organizację sportową o nazwie LZS-Rzgów. Od początku działalności przez nasze szeregi przewinęły się setki dzieci i młodzieży z terenu Naszej gminy. Obecnie klub zrzesza około 100 zawodników, występujących w dwóch drużynach seniorskich oraz czterech drużynach młodzieżowych. Czarny Rycerz widniejący w herbie Naszego klubu jest świetnie rozpoznawalnym znakiem, kojarzonym z walecznością oraz sportowym duchem, a rozgrywki naszych drużyn przyciągają zainteresowanie kibiców i są niewątpliwie jedną z atrakcji Naszej gminy.

Celem nadrzędnym klubu, oprócz czynnego udziału w rozgrywkach seniorskich, staje się rozwijanie sportowych pasji najmłodszych wraz z poszerzaniem oferty Klubu do nich skierowanej, co w przyszłości umożliwi oparcie poszczególnych drużyn na wychowankach klubu oraz na mieszkańcach Naszej gminy. Mamy nadzieję, iż nasza działalność pozwoli również na wychowanie młodzieży zgodnie z wartościami, takimi jak zasada fair play, kierowanie się dobrem ogółu czy też zdrowe współzawodnictwo.

Przygotowując się do uczestnictwa w nowym sezonie rozgrywkowym 2015/2016 oraz planowania przyszłości tej bliższej jak i dalszej, nowo wybrany Zarząd klubu stawia przed sobą ambitne plany rozwoju. Jednakże prowadzenie każdej działalności pociąga za sobą potrzeby finansowe. Jesteśmy świadomi także, iż bez pomocy środowiska związanego z Naszą gminą realizacja pewnych planów i założeń okaże się bardzo trudna. Jednocześnie pragniemy także aby „Zawisza” stał dobrem wspólnym, utożsamianym z lokalną społecznością. By każdy mieszkaniec mógł z pełną świadomością powiedzieć Nasz „Zawisza”.

Dlatego też zwracamy się przede wszystkim do firm i przedsiębiorstw (zarówno tych dużych jak i tych małych), jak i do osób prywatnych z uprzejmą prośbą o wsparcie Naszej działalności w jakiejkolwiek formie, począwszy od wszelkiego rodzaju doradztwa poprzez zakup sprzętu sportowego do niezbędnej pomocy finansowej.

Jako jeden z pomysłów dotyczących wsparcia wskazujemy objęcie patronatem jednego z prowadzonych przez Klub roczników. Roczny koszt prowadzenia drużyny młodzieżowej to ok. 30 tys. zł. , składają się na niego m.in. takie wydatki jak opłacenie trenera, opłaty związkowe, zakup sprzętu sportowego, udział w organizowanych turniejach, wynajem hal w okresie zimowym, dojazdy na mecze, organizacja obozów piłkarskich.

W zamian za udzielone wsparcie przygotowaliśmy następującą ofertę:

- udostępnienie infrastruktury stadionu do umieszczenia banerów reklamowych (wokół boiska, na ogrodzeniach, itp.),

- ekspozycję logo firmy na sprzęcie sportowym (w zależności od udzielonego wsparcia),

- ekspozycję logo firmy oraz promocję na oficjalnej stronie internetowej klubu www.zawiszarzgow.pl oraz na fanpagu klubu www.facebook.com/glkszawiszarzgow,

- ekspozycję logo firmy na programie meczowym I drużyny seniorskiej,

- informację spikera o sponsorach podczas meczów I drużyny seniorskiej

- możliwość wykorzystania naszych drużyn oraz obiektu sportowego w celu skutecznego promowania współpracujących z nami podmiotów,

- w przypadku organizacji turniejów piłkarskich nazwaniem ich imieniem firmy,

- certyfikat z podziękowaniami za wsparcie klubu wraz z drobnym upominkiem od Klubu.


Udzielone wsparcie traktujemy jako obustronne zaufanie oraz doceniamy możliwości tkwiące w konsekwentnych i zaplanowanych działaniach z zakresu sponsoringu sportowego. Wierzymy, że udzielona pomoc będzie służyć promocji wizerunku firmy. Nam natomiast pozwoli na zrealizowanie ambitnych celów sportowych, organizacyjnych i infrastrukturalnych. Zależy nam również na budowaniu trwałych relacji i utrzymywaniu stałej współpracy.


Jednocześnie zgodnie ze stanowiskiem Zarządu Klubu każdy sponsor, darczyńca ma możliwość uczestniczenia w posiedzeniach Zarządu oraz prawo do pełnej informacji na temat sposobu wykorzystania ofiarowanej pomocy.

Pragniemy także zwrócić uwagę, iż zapisy ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych umożliwiają odliczenie darowizny przekazanej na rzecz GLKS „Zawisza” Rzgów do wysokości 10 % dochodu. W przypadku osób fizycznych odliczenie nie może przekroczyć 6% dochodu. (http://www.lex.pl/akt/-/akt/darowizna-na-rzecz-klubu-sportowego-dzialajacego-w-lidze-zawodowej)

Jednocześnie informujemy, iż Klub stara się o uzyskanie statusu Organizacji Pożytku Publicznego, co umożliwi wszystkim zainteresowanym przekazywanie 1% podatku na rzecz Naszego klubu.

 

 

W przypadku chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

 

Ze sportowym pozdrowieniem

Zarząd Klubu

Nie masz uprawnień do dodawania komentarzy