Bardzo ważne trzy punkty zdobywają nasze rezerwy, pokonując na wyjeździe PTC Pabianice 2:1 po trafieniach Marcina Olejnika i Jarosława Soszyńskiego.

Spotkanie to, podobnie jak pozostałe mecze drużyn Zawiszy w ten weekend, zostało poprzedone minutą ciszy ku czci Pamięci zmarłego Burmistrza Rzgowa, Konrada Kobusa.

W wyjściowym składzie na to spotkanie znalazła się trójka powracających do grania w seniorskich zespołach Zawiszy - Tomasz Salski, Jarosław Soszyński oraz Marcin Majewski. Od pierwszych minut do zdecydowanych ataków ruszyli gospodarze. Pabianiczanie raz po raz strzelali na bramkę Artura Jargana, jednak na drodze stawał albo nasz bramkarz, albo poprzeczka. Cel został jednak osiągnięty w 25 min., kiedy do siatki trafił były zawodnik Zawiszy - Piotr Szynka, wykorzystując błąd naszej obrony. Nasz zespół odpowiedział w najlepszy możliwy sposób, doprowadzając dziesięć minut później do wyrównania. Podanie Marcina Majewskiego wykorzystał Marcin Olejnik, który zdobył swoją premierową bramkę w barwach Zawiszy. Po przerwie ponownie swoje okazje miało PTC, jednak nie przełożyło się to na zmianę wyniku. W 57 min. po wrzutce z rzutu rożnego głową w słupek trafia Olejnik, piłka spada do niezawodnego Soszyńskiego, który pewnym strzałem wyprowadza podopiecznych Jerzego Rutkowskiego na prowadzenie. Do końca spotkania swoje szanse miały oba zespoły, jednak wynik nie uległ zmianie, i tym samym po raz drugi w sezonie pokonujemy "fioletowych". Kolejne spotkanie w następną niedzielę 10 kwietnia, kiedy to o godz. 11 będziemy podejmować w Rzgowie Termy Uniejów.

PTC Pabianice - Zawisza II Rzgów 1:2 (1:1)

Bramki: Szynka 25' - Marcin Olejnik 35', Jarosław Soszyński 57'

Skład: Jargan - Olejnik, Rutkowski, Gałkiewicz ż, Salski - K. Stępniewski, Jędrzejewski, Kaczmarkiewicz ż, Majewski, Wróblewski - Soszyński (Grzybowski 89')

Rezerwowi: Kozieł, Jakubiec, Pietrzko, Młoczkowski, Majchrzycki