W inauguracyjnym spotkaniu klasy okręgowej padł bramkowy remis 1:1. Bramkę zdobył Hubert Rechciński.

W końcu przyszedł też i czas na wznowienie rozgrywek ligi okręgowej. W swoim pierwszym spotkaniu rundy wiosennej rezerwy Zawiszy na własnym boisku podejmowały rezerwy Sokoła Aleksandrów. Była więc okazja na zrewanżowanie się za minimalną porażkę z pierwszego meczu sezonu 2015/16 kiedy to w ulegliśmy w Aleksandrowie 2:1.

Z racji rozgrywania meczu IV ligi już w piątek trener Jerzy Rutkowski mógł w sobotnim spotkaniu skorzystać z kilku zawodników pierwszej drużyny. Było to spore wzmocnienie dla zespołu, a także i szansa dla tych zawodników na udowodnienie swojej przydatności dla pierwszej drużyny Zawiszy.

Do 84 minuty meczu wszystko wskazywało na to, że rewanż się uda i tym razem nasza drużyna odniesie cenne zwycięstwo. W pierwszej połowie Zawisza wyszedł na prowadzenie po celnym strzale z bliskiej odległości Huberta Rechcińskiego, a były także sytuacje do podwyższenia wyniku jak choćby uderzenie z rzutu wolnego przez Patryka Olszewskiego. Mniej więcej z tego samego miejsca Patryk zdobył bramkę w ostatnim sprawdzianie przed rundą wiosenną, rozgrywanym z Borutą Zgierz. Tym razem jego strzał okazał się minimalnie niecelny. W tej części gry solidnie grała też obrona naszej drużyny, także zbyt wielu okazji do wykazania się nie miał Krystian Wawrzyński.

Druga połowa była kontynuacją pierwszej, nasza drużyna kontrolowała przebieg spotkania, co chwilę stwarzając sobie bramkowe sytuacje. Jednak żadnej ze stworzonych sytuacji nie potrafiła zamienić na kolejne bramki. Sam wspomniany już wyżej Patryk Olszewski spokojnie mógł ustrzelić hattricka w tym meczu. Niestety zgodnie ze starym, ale nadal prawdziwym porzekadłem, że niewykorzystane sytuacje się mszczą, i w tym przypadku znalazło ono potwierdzenie. W 84 minucie meczu drużyna gości wywalczyła rzut rożny, po którym niepilnowany zawodnik, stojący na pierwszym słupku naszej bramki zdobył gola wyrównującego stan meczu. Kolejne minuty nie przyniosły już zmiany wyniku i spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym.

Szkoda straconych punktów bo zwycięstwo w tym meczu było niemal pewne. Mamy nadzieję, że drużyna wyciągnie z tego właściwe wnioski i kolejnej takiej wpadki już nie będzie.

Zawisza II Rzgów – Sokół II Aleksandrów 1:1 (1:0)

Bramki: Hubert Rechciński 34’ – Kozłowski 84’

Skład: Krystian Wawrzyński – Maciej Bartłomiejczyk, Marcin Olejnik, Kamil Poros (k) ż, Sławomir Lukanović – Marcin Kaczmarkiewicz (Adam Wróblewski 78’), Konrad Stępniewski, Patryk Olszewski (Radosław Szol 89’), Mateusz Dudka, Dawid Jędrzejewski – Hubert Rechciński

Rezerwowi: Artur Jargan, Adrian Kozieł, Daniel Gorzkiewicz, Damian Pietrzko

Trener: Jerzy Rutkowski, Kierownik: Krzysztof Miśkiewicz