Lider tabeli IV ligi, GKS II Bełchatów, pokonał dzisiaj Zawiszę 4:3 (2:2). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Kuba Perek, Patryk Olszewski i Marcin Kaczmarkiewicz.

Mecz stał na niezłym poziomie i to nasi zawodnicy byli stroną dominującą przez większą część meczu. Niestety dwa kilkunastominutowe zrywy bełchatowian przy indywidualnych błędach naszych zawodników wystarczyły na wygranie spotkania.

Jedna z pierwszych akcji gospodarzy przyniosła im trafienie. W 10 min. błędy w kryciu naszej obrony wykorzystał zawodnik GKS-u, który w sytuacji sam na sam pokonał Krystiana Wawrzyńskiego, grającego pierwszy raz w tym sezonie w IV lidze. Dwadzieścia minut później padła druga bramka. Strata piłki na środku boiska, szybkie przerzucenie akcji na skrzydło przez przeciwników, dośrodkowanie i celny strzał do praktycznie pustej bramki. Od tego momentu w pierwszej połowie na boisku rządzili już tylko nasi gracze. Sygnałem do ataku był świetny strzał nożycami Kuby Perka, na drodze którego stanął zawodnik gospodarzy, którzy wyróżniali się dzisiaj wyjątkowo ofiarną grą w obronie. W 32 min. udało się złapać kontakt z rywalem. Perek odnalazł się w polu karnym, na ogromnym spokoju położył obrońcę oraz bramkarza i wbiegł z piłką do bramki. Dwanaście minut później doprowadziliśmy do wyrównania. Kapitalne prostopadłe zagranie Dariusza Dolewki do Patryka Olszewskiego, który w sytuacji sam na sam nie dał szans golkiperowi bełchatowian. Od początku drugiej połowy spotkania prowadziliśmy grę, nie zostawiając zbyt dużego pola gospodarzom. Niestety, w 59 min. nadzialiśmy się na kontrę lidera tabeli, który ponownie wyszedł na prowadzenie. Pięć minut później tracimy czwartego gola. Wrzutka z prawej strony, pomimo asysty trzech naszych obrońców zawodnik GKS-u oddaje precyzyjny strzał głową, który trafia do siatki. W samej końcówce spotkania udało się nam zdobyć kontaktową bramkę. Kuba Perek dośrodkował z lewej strony, a piłkę do siatki wepchnął wprowadzony chwilę wcześniej Marcin Kaczmarkiewicz. Na doprowadzenie do wyrównania zabrakło czasu i pomimo trzech strzelonych bramek wracamy z Bełchatowa bez punktów. Nasza gra wyglądała momentami bardzo dobrze, jednak błędy jakie popełniliśmy zaważyły na ostatecznym wyniku. Martwi po raz kolejny duża liczba straconych goli. Walka o następne punkty już w środę, kiedy to o godz. 16 podejmujemy w Rzgowie drużynę Orła Nieborów.

GKS II Bełchatów - Zawisza Rzgów 4:3 (2:2)

Bramki: Maciejewski 10', 59'; Sitarz 30', Pałczyński 64' - Jakub Perek 32', Patryk Olszewski 44', Marcin Kaczmarkiewicz 90'

Skład: 12. Krystian Wawrzyński – 5. Robert Piotrowski, 2. Piotr Czernik (k) (18. Piotr Grzejdziak 60'), 4. Dominik Gałkiewicz, 10. Hubert Rechciński (14. Marcin Kaczmarkiewicz 85') – 22. Mateusz Klimek, 16. Dariusz Dolewka, 21. Patryk Olszewski (6. Damian Sztandor 85'), 11. Marcin Cander (17. Bartłomiej Sztandor 80'), 15. Artur Kulik – 9. Jakub Perek

Rezerwowi: 1. Michał Musiakowski, 7. Adrian Pędziwiatr

Trener: Jacek Włodarczewski, Kierownik: Jacek Skupień