Dwa wyjazdowe mecze seniorów i dwa zwycięstwa! Pierwszy zespół pokonuję Omegę Kleszczów 2:1, a rezerwy wygrywają z Ostrovią Ostrowy 3:2. (fot. lodzkifutbol.pl)

Zwycięstwa pozwoliły obu naszym drużynom na przesunięcie się w górę tabeli. W IV lidze jesteśmy już na 8. miejscu, a w klasie okręgowej przesunęliśmy się na 5. pozycję.

Tym razem pod naszą nieobecność na meczu pierwszej drużyny posłużymy się opisem meczu jak zaprezentował portal lodzkifutbol.pl. Oto jego treść:

"Pierwszy kwadrans należał do Omegi, która stworzyła pod bramką Macieja Humerskiego dwie dogodne sytuacje podbramkowe. Doświadczony golkiper nie dał się jednak pokonać. Zawisza w 16. minucie przeprowadził zaś wzorową kontrę, błąd obrony Omegi wykorzystał Dariusz Dolewka i goście objęli prowadzenie. Niepewnie grająca defensywa gospodarzy popełniała błąd za błędem. W 30. minucie bliski podwyższenia wyniku był Hubert Rechciński. Omega nie stworzyła już poważniejszego zagrożenia pod bramką Humerskiego i do przerwy zasłużenie prowadzili goście 1:0.

Pierwsze minuty drugiej połowy to anty-popis Dariusza Dolewki. W 50. minucie obejrzał żółty kartonik za krytykowanie orzeczeń sędziego, a chwilę później dostał drugą żółtą kartkę za faul na bramkarzu. Omega zaczęła przeważać, ale znakomicie w bramce Zawiszy spisywał się Humerski. W 57. minucie w pięknym stylu obronił uderzenie z rzutu wolnego Piotra Janeczka. Drużyna ze Rzgowa ma w swoim składzie Łukasza Wiśniewskiego. Najskuteczniejszy gracz IV ligi łódzkiej dał o sobie znać w 73. minucie. Ograł dwóch obrońców i pewnym strzałem pokonał Pawła Wiśniewskiego. Omega odpowiedziała jedynie honorowym trafieniem Witolda Grzywińskiego."

Omega Kleszczów - Zawisza Rzgów 1:2 (0:1)

Bramki: Grzywiński 90' – Dariusz Dolewka 16', Łukasz Wiśniewski 73'

Skład: Humerski – Bartłomiejczyk, Marczyk, Grzejdziak ż, Piotrowski ż – H. Rechciński (Kulik 90') Dolewka ż, cz (51'), Dudka (Olejnik 82'), Cander (Klimek 90'), Borowski (Sut 67') – Wiśniewski

W drugim sobotnim meczu swoją wyższość nad zespołem z dolnych rejonów tabeli potwierdziły rezerwy Zawiszy. W pojedynku dwóch drużyn niepokonanych w tej rundzie to nasza drużyna przedłużyła swoja passę. Wszystkie gole dla naszej drużyny padły w pierwszej połowie. Cieszą bramki Kuby Perka, który podobnie jak przed tygodniem Łukasz Wiśniewski, przełamał się w meczu rezerw. Miejmy nadzieję, że te bramki także przełożą się na zdobycz bramkową Kuby już w czwartoligowych meczach. Dzięki tej wygranej zaliczyliśmy awans na piąte miejsce w tabeli. Nie bez znaczenia pozostają także trafienia najstarszego w zespole Jarka Soszyńskiego. W meczu z PTC jego bramka zapewniła nam 3 punkty, w tym meczu już w 1 minucie wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie.

Ostrovia Ostrowy - Zawisza II Rzgów 2:3 (2:3)

Bramki dla Zawiszy: Jarosław Soszyński 5', Jakub Perek 25', 45'