Rezerwy Zawiszy w 1. kolejce łódzkiej klasy okręgowej musiały uznać wyższość drugiej drużyny Sokoła Aleksandrów, przegrywając 2:1 (1:0).

Pierwsze minuty spotkania to walka w środku pola. Swoją okazję mieli gospodarze, jednak napastnik Sokoła uderzył niecelnie. Chwilę później nasza drużyna przeprowadziła groźną akcję. Po znakomitym zagraniu głową Adriana Pędziwiatra sam na sam z bramkarzem wyszedł Marcin Kaczmarkiewicz. Przełożył piłkę na lewą nogę, uderzył jednak za słabo i futbolówka znalazła się w rękach golkipera gości. Zawisza cały czas atakował. Z dystansu szczęścia spróbował Damian Strzałkowski. Wydawało się, że piłka znajdzie się w siatce, jednak strzał zatrzymał się na poprzeczce bramki Sokoła. Zgodnie ze starym piłkarskim porzekadłem, niewykorzystane sytuacje zemściły się. W 30 min. po dośrodkowaniu z prawej strony i złym ustawieniu obrońców piłkę do siatki skierował Robert Przybyła. Podopieczni Jerzego Rutkowskiego starali się doprowadzić do wyrównania jeszcze przed przerwą. Robert Skupień zdecydował się na strzał zza linii pola karnego, jednak piłkę na rzut rożny wybił bramkarz aleksandrowian. Chwilę później arbiter zakończył pierwszą część spotkania. W drugiej połowie przewagę osiągnęli gospodarze. Dobrze w bramce spisywał się jednak Krystian Wawrzyński. Zawodnikom Zawiszy brakowało pomysłu na przedostanie się pod bramkę rywali. W 69 min. kapitalną interwencją popisał się Wawrzyński, parując piłkę zmierzającą w samo okienko naszej bramki na rzut rożny. Korner został niestety zamieniony na drugą bramkę. Po płaskim dośrodkowaniu i zamieszaniu na 11 metrze piłka trafiła do naszej bramki. Gola zapisano Radosławowi Wawrzeniakowi. Od tego momentu Sokół nieco spuścił z tonu, kontrolując przebieg spotkania. Nadzieja na punkty pojawiła się w 85 min. meczu. Po dobrym przechwycie Dawida Jędrzejewskiego w środku pola, bramkę zdobył Strzałkowski. Na wyrównanie zabrakło jednak czasu i pierwszy mecz tego sezonu zakończył się naszą porażką.

Bramki: Przybyła 30’, Wawrzeniak 70’ – Damian Strzałkowski 85’

Skład: Krystian Wawrzyński – Konrad Kordys, Radosław Łubowski, Marcin Rutkowski (Kamil Poros 25’ ż), Michał Madejski – Damian Strzałkowski, Adam Wróblewski (k), Dawid Jędrzejewski, Robert Skupień (Krzysztof Grzybowski 87’), Marcin Kaczmarkiewicz – Adrian Pędziwiatr (Konrad Stępniewski 69’)

Rezerwowi:  Artur Jargan, Krystian Sońta

Trener: Jerzy Rutkowski, Kierownik: Krzysztof Miśkiewicz