W dniu wczorajszym przegrywamy w meczu 8. kolejki klasy okręgowej wyjazdowy mecz z GLKS-em Dłutów 2:4 (0:3). Obie bramki dla naszego zespołu zdobył Łukasz Wiśniewski.

Czarna seria drużyn Zawiszy nadal trwa. Po porażkach Juniorów Młodszych, Młodzików i Orlików, pokonani z boiska zeszli również zawodnicy rezerw. Naszym przeciwnikiem była drużyna wicelidera tabeli, GLKS-u Dłutów, wiadomym więc było, że na specyficznym boisku gości o punkty będzie niesłychanie trudno. Od samego początku rywale wykorzystywali swoje główne atuty - tj. grę głową i stałe fragmenty gry. I właśnie po rzucie wolnym w 11 min. i zamieszaniu pod bramką Michała Musiakowskiego padł pierwszy gol tego spotkania. Kolejne trafienie gospodarze zanotowali sześć minut później, a trzecią bramkę dołożyli w 28 min. meczu. W polu karnym zawodnika Dłutowa faulował Musiakowski i sędzia podyktował "jedenastkę", pewnie wykorzystaną przez przeciwników. Na drugą połowę nasi zawodnicy wyszli z wiarą na odrobienie strat i zaczęli w końcu prowadzić grę. Kilka niezłych prób nie znalazło jednak drogi do siatki. Udało się to w 60 min. Łukaszowi Wiśniewskiemu. Nasz drugi zespół przejął inicjatywę i stwarzał kolejne sytuację, jednak brakowało wykończenia, m.in. Kamilowi Jóźwiakowi, który przelobował bramkarza gospodarzy, jednak piłkę zmierzającą do siatki zdołał przechwycić obrońca rywali. Co nie udało się nam, to udało się przeciwnikom. W 83 min. po wrzutce z rzutu rożnego i biernej postawie obrony piłkę do siatki głową skierował dłutowianin, i było już pewne, że to spotkanie przegramy. W ostatnich minutach udało się jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, bramkę ponownie zdobył Wiśniewski. Szkoda straconych punktów, tym bardziej że mecz ten był pożegnaniem Damiana Strzałkowskiego, który wyjeżdża na studia. Serdecznie dziękujemy Damianowi za ten i poprzednie sezony, kiedy to zawsze był kluczowym zawodnikiem zarówno pierwszej, jak i drugiej drużyny. Cały Zarząd składa życzenia samych dobrych wyników w nauce i z niecierpliwością czekamy na powrót na boiska w barwach Zawiszy w przyszłym roku w przerwie wakacyjnej.

GLKS Dłutów - Zawisza II Rzgów 4:2 (3:0)

Bramki dla Zawiszy: Łukasz Wiśniewski 60', 87'

Skład: Michał Musiakowski ż - Michał Madejski, Robert Skupień ż, Radosław Łubowski (Konrad Stępniewski 67'), Maciej Bartłomiejczyk ż - Marcin Kaczmarkiewicz (Kamil Poros 46'), Dawid Jędrzejewski, Damian Strzałkowski, Adam Wróblewski, Kamil Jóźwiak (Konrad Kordys 85') - Łukasz Wiśniewski (k) ż

Rezerwowi: Krystian Wawrzyński, Damian Pietrzko, Krystian Sońta