Kolejne zwycięstwo naszej drużyny w tej rundzie. Tym razem pewnie pokonujemy czerwoną latarnię ligi, Stal Głowno, 2:0 po bramkach Dolewki i Sztandora.

Po sobotnim meczu z Orłem Nieborów pozostał spory niedosyt, liczyliśmy bowiem na trzy punkty. W środę liczyło się tylko zwycięstwo, naszym rywalem był bowiem ostatni zespół w tabeli, Stal Głowno. Do pierwszego składu powrócił Dariusz Dolewka, pauzujący w poprzedniej kolejce za kartki. Trener Michał Osiński nie mógł jednak skorzystać z Huberta Rechcińskiego (kartki) i Jakuba Perka (kontuzja). W pierwszej połowie zawodnicy rywali skonstruowali kilka ciekawych akcji, licząc na wywiezienie punktów ze Rzgowa. Szyki w 24 minucie popsuł im jednak Dolewka, który zdobył bramkę po świetnie rozegranym rzucie wolnym. Po zmianie stron szybko podwyższyliśmy prowadzenie, w sytuacji sam na sam nie pomylił się Bartłomiej Sztandor. Najgroźniejszą okazję do zdobycia bramki kontaktowej Stal miała w 68 min. meczu, kiedy to Krzysztof Borowski sfaulował w polu karnym rywala. Jedenastkę jednak świetnie obronił Maciej Humerski. Po tym zdarzeniu kontrolowaliśmy przebieg spotkania i pewnie sięgnęliśmy po 3 pkt. Nasza przewaga nad strefą spadkową w dalszym ciągu wynosi 8 pkt., a już w sobotę bardzo ważny mecz w kontekście utrzymania. O godz. 16 będziemy mierzyć się na wyjeździe z LKS-rem Rosanów.

Zawisza Rzgów - Stal Głowno 2:0 (1:0)

Bramki: Dolewka 24', Sztandor 57'

Skład: Humerski - Piotrowski, Marczyk ż, Grzejdziak, Bartłomiejczyk - Kulik (Borowski 64'), Dudka, Dolewka (Cander 81'), Olejnik ż (Klimek 79'), Sztandor (Sut 71') - Wiśniewski (k)