W meczu 12. kolejki IV ligi Zawisza remisuje ze Stalą Głowno 1:1 (1:0). Bramkę dla naszego zespołu zdobył w pierwszej połowie Łukasz Wiśniewski.

Początkowe minuty spotkania to gra w głównej mierze w środkowej strefie boiska, bez wyraźnej przewagi któregoś z zespołów. Tak naprawdę pierwszą groźną sytuację stwarzamy gospodarzom my, kiedy to po kiksie Patryka Olszewskiego przed szansą staje jeden z napastników Stali. Na szczęście bez konsekwencji. Z biegiem czasu powoli zaznaczała się przewaga naszej drużyny, czego udokumentowaniem była bramka zdobyta przez Łukasza Wiśniewskiego. Już jedna z kolejnych akcji meczu powinna dać nam dwubramkowe prowadzenie. Po dobrym podaniu Huberta Rechcińskiego przed dogodną okazją stanął Kuba Perek, jednak jego strzał wylądował na słupku bramki gospodarzy. Gdy wydawało się, że kontrolujemy przebieg spotkania, końcówka pierwszej połowy przyniosła dużą stratę dla naszego zespołu. Po drugiej żółtej kartce, a w konsekwencji czerwonej, z boiska został usunięty Mateusz Dudka. O ile można się zastanawiać, czy pierwsza kartka dla naszego zawodnika nie była pokazana zbyt szybko, o tyle przy drugiej kartce ewidentnie zawinił Dudka. W niegroźnej sytuacji w środkowej części boiska złapał w pół zawodnika gospodarzy, uniemożliwiając mu kontynuowanie gry. Krótko po wykluczeniu naszego zawodnika dobrą sytuację do wyrównania miała Stal. Jednak piłkę zmierzającą do siatki, przytomną decyzją wybił Patryk Olszewski. Druga połowa to przysłowiowa obrona Częstochowy w wykonaniu naszego zespołu. Bardzo długo przynosiła pozytywny efekt, gdyż zawodnikom gospodarzy nie udawało się doprowadzić do wyrównania. Zawisza próbował grać z kontry i chociaż jedna z akcji powinna dać upragnionego gola, jednak podanie Marcina Candera okazało się niedokładne i piłkę wybili obrońcy gospodarzy. Stal próbowała dalej i na nasze nieszczęście dopięła swego w 88 min spotkania. Po rzucie rożnym oraz błędzie w kryciu bramkę głową zdobywa jeden z najniższych zawodników miejscowych. Ważne trzy punkty przeszły nam obok nosa.

Stal Głowno - Zawisza Rzgów 1:1 (0:1)

Bramki: A. Tomczyk 88' - Wiśniewski 33'

Skład: Wawrzyński – Gałkiewicz, Piotrowski, Wiśniewski (Kaczmarkiewicz 85'), Klimek (Kulik 87') – Rechciński, Dolewka ż, Cander, Dudka żż cz (38') – Perek, Olszewski