9 maja o godzinie 17:00 swoje spotkania rozpoczęły obydwie drużyny seniorów Zawiszy Rzgów. Pierwsza drużyna podejmowała vice-lidera IV ligi Ner Poddębice, a mecz zakończył się wygraną Gości 2:1 po bramce w ostatniej minucie meczu po rzucie karnym. Druga drużyna zagrała w Strykowie i mimo prowadzenia Zawiszy 2:0 do 80 minuty nie udało się ostatecznie wygrać, a bramkę dającą remis zdobył napastnik gospodarzy także w ostatniej minucie spotkania.

Zawisza Rzgów 1:2 Ner Poddębice

Mecz w Rzgowie rozpoczął się fatalnie dla zawodnika Zawiszy - Kamila Jóźwiaka, który w 10 minucie meczu doznał poważnej kontuzji barku przez co musiał opuścić boisko i konieczna była interwencja karetki pogotowia, którą Kamil został przewieziony do szpitala im. M. Kopernika w Łodzi, w którym od razu został poddany operacji. Najważniejsze żeby Kamil jak najszybciej wrócił do zdrowia czego życzą mu koledzy z drużyny oraz zarząd klubu Zawisza Rzgów. Zdecydowanym faworytem spotkania byli goście, którzy są głównym kandydatem do awansu do III ligi lecz Zawisza dobrze się przygotował na to spotkanie i stawił czoła drużynie z Poddębic. Mimo kolejnej już porażki Zawiszy w tej rundzie kibice wspierali naszych zawodników oraz podziękowali im za podjętą walkę. Pierwszą bramkę w tym meczu zdobyli goście w 38 minucie spotkania i taki wynik utrzymał się do przerwy, a po wyjściu z szatni lepiej zaczęli gospodarze i wyrównującą bramkę dla Zawiszy strzelił Robert Dróżdż w 51 minucie. Świetnie w tym meczu spisywał się bramkarz Zawiszy - Krystian Wawrzyński, który kilka razy uratował zespół od utraty bramki. w 80 minucie meczu po ewidentnym faulu w polu karnym na Łukaszu Wiśniewskim sędzia nie dopatrzył się przewinienia dla Zawiszy, a w doliczonym czasie gry za podobny faul odgwizdał rzut karny dla Neru, po którym padła zwycięska bramka dla gości. Po straconej bramce Zawisza mógł jeszcze wyrównać, a dokładnie Sławomir Lukanović lecz zmęczenie dało się we znaki i nie zdołał dobrze opanować piłki wrzuconej w pole karne. Warto też odnotować, że w 76 minucie spotkania na boisku pojawił się wracający po kontuzji Michał Osiński.

Skład:
Wawrzyński - Madejski, Czernik, Poros, Dróżdż - Marcioch, Kaczmarkiewicz, Lukanović, Jóźwiak, Wiśniewski - Rechciński

Zmiany:
10'  Mielczarek -  Jóźwiak
76'  Osiński -  Wiśniewski
87'  Stępniewski -  Kaczmarkiewicz

Bramki:

Zawisza Rzgów   Ner Poddębice
  0:1 Jarczewski (38')
Robert Dróżdż (51) 1:1
  1:2 Rachubiński (94') karny

Zjednoczeni II Stryków 2:2 Zawisza II Rzgów

Ważny pierwszy punkt zdobyła druga drużyna Zawiszy Strykowie lecz z przebiegu spotkania żaden z zawodników Rzgowa nie może być zadowolony z tego remisu. Od początku spotkania groźniejsi byli zawodnicy Zawiszy, efektem tego jest zdobyta bramka w 21 minucie po dobrej akcji z lewej strony boiska, Patryk Różalski podaniem po linii uruchomił Adama Wróblewskiego, a ten po wbiegnięciu w pole karne zauważył lepiej ustawionego Bartka Sztandora, który po przyjęciu piłki minął jeszcze obrońceStrykowa i dał prowadzenie Zawiszy. Chwile później podwyższyć mógł Patryk Różalski lecz jego strzał obronił bramkarz gospodarzy. Zjednoczeni próbowali swoich sił głównie z dośrodkowań lecz bezskutecznie. Po przerwie Zawisza nie zamierzał się bronić, a zagrał wysoko i kilka razy wyłuskał piłkę obrońcom Strykowa lecz brakowało skutecznego wykończenia akcji, aż w 70 minucie dobrą dobitkę wykorzystał Dawid Jędrzejewski. Wydawało się, że Zawisza nie może nie wygrać tego meczu gdyż gospodarze nie potrafili stworzyć sobie dobrej sytuacji do strzelenia bramki lecz w 80 minucie spotkania po niesamowitym "strzale życia" w samo okienko z okolicy 30 metrów zawodnika Zjednoczonych gospodarze zdobyli bramkę kontaktową, a w ostatniej minucie doliczonego czasu gry pierwszy i ostatni raz w tym meczu napastnik gospodarzy wyszedł sam na sam z bramkarzem Zawiszy i dał remis swojej drużynie. Po raz kolejny w drugim zespole Zawiszy skład stanowili sami młodzieżowcy głównie z rocznika 98 jedynie bramkarz miał skończone 22 lata nie będąc młodzieżowcem, dlatego zabrakło w tym meczu doświadczenia ze strony Zawiszy co być może pozwoliłoby ukraść kilka cennych sekund, a tak pozostaje wielki niedosyt trenera oraz zawodników, którzy włożyli bardzo wiele wysiłku w to spotkanie.

Skład:
Jargan - Bartłomiejczyk, Skupień, Gałkiewicz, Kordys - Jędrzejewski, Majek, Wróblewski, Strzałkowski, Sztandor - Różalski

Zmiany:
52'  Pokorski -  Różalski