W pierwszym oficjalnym turnieju halowym Żaków kończymy rozgrywki na drugim miejscu!

Z zaproszenia na turniej halowy Rzgów CUP 2017, przesłanego przez zaprzyjaźniony GKS Rzgów (woj. wielkopolskie), skorzystała drużyna Żaków prowadzona przez trenera Roberta Świerczyńskiego (roczniki 2009/10).

Nasza drużyna została rzucona od razu na głęboką wodę. Nie dość, że jest to jedna z naszych najmłodszych drużyn, która dopiero co rozpoczęła naukę gry w piłkę, to przyszło im jeszcze rozegrać turniej w mieście daleko oddalonym od swojego domu. Pierwszy tak daleki wyjazd wywarł mocne wrażenie na naszych zawodnikach. Jak donosili nam rodzice, już w przeddzień wyjazdu kilku z nich miało duże problemy z zaśnięciem, a poddenerwowanie w drodze na turniej było także bardzo widoczne. Jednak, jak się później okazało, nie przeszkodziło to naszej drużynie w pokazaniu w trakcie całego turnieju swoich nieprzeciętnych umiejętności.

Nie będziemy przytaczać konkretnych wyników bo nie do końca o to chodzi, choć oczywiście jest się czym chwalić. Nasz zespół zaprezentował się naprawdę z bardzo dobrej strony, a i tak najważniejsza w tym wszystkim była dobra zabawa i zebrane nowe doświadczenia, które zaprocentują w przyszłości.

W krótkim opisie - trener Świerczyński zabrał ze sobą całą drużynę, którą następnie podzielił na dwa równe zespoły. Jedna z nich ostatecznie uplasowała się na świetnym drugim miejscu. Drugiej, mimo równie dobrych wyników, nie było dane powalczyć o najwyższe lokaty. System rozgrywek (chyba niezbyt trafnie dobrany) sprawiał, że jeden słabszy wynik eliminował z walki o najwyższe cele. Szkoda, bo przy systemie jaki najczęściej preferowany jest w turniejach halowych i w związku z wynikami jakie osiągnęły w sobotnich rozgrywkach obydwa nasze zespoły mogło zdarzyć się i tak, że obie drużyny zajęłyby miejsca na podium!

Nie narzekamy jednak, a co więcej bardzo się cieszymy z tak dobrego występu. Nasi zawodnicy rozsławili Zawiszę poza granicami naszego województwa, a każdy ich najmniejszy sukces rodzi uśmiech na naszych twarzach! BRAWO ZAWISZA!!


Nie masz uprawnień do dodawania komentarzy