Kolejne nowe doświadczenia piłkarskie zebrała drużyna naszych Żaków (rocznik 2009/10).

Na boiskach Chojeńskiego Klubu Sportowego przy ul. Kosynierów Gdyńskich 18 w Łodzi odbył się wojewódzki finał XVII Turnieju Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku. W imprezie wzięło udział ponad 100 drużyn z 24 powiatów.

Nasza drużyna po wygraniu eliminacji powiatowych zagrała w finałach chłopców U_8. Do rywalizacji w tej kategorii wiekowej przystąpiło 18 zespołów. Naszymi przeciwnikami w rozgrywkach grupowych były zespoły UKS-u Warta Sieradz, SP Moszczenica oraz Lidera Brzeziny. Ostatecznie w trzech rozegranych meczach odnosimy 1 zwycięstwo, pokonując Włókniarza Moszczenica 2:1. Nasze Żaki strzeliły łącznie 3 bramki, dwie zdobył Bartek Kubas oraz jedną Szymek Pietrzak.

Najlepsze zespoły do lat 8 na szczeblu wojewódzkim zakończyły udział w bieżącej edycji Turnieju Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku. Zwycięzcy rozgrywek do lat 10 i 12 wywalczyły natomiast przepustkę do gry w Finale Ogólnopolskim, który rozpocznie się 30 kwietnia w Warszawie.

Dla naszej bardzo młodej jeszcze drużyny była to kolejna okazja do zdobycia piłkarskiego doświadczenia oraz sprawdzenia się na tle drużyn z całego naszego województwa. Już samo wygranie eliminacji powiatowych było wielkim sukcesem, a udział w wojewódzkim finale pokazał, że kolejna nasza drużyna ma w sobie duży potencjał. Teraz nie pozostaje nic innego jak powrót do treningów, tak aby umiejętności naszych Żaków z dnia na dzień były coraz wyższe. Brawo Żaki!! Brawo Zawisza!!!


Nie masz uprawnień do dodawania komentarzy