W meczu 10. kolejki klasy okręgowej rezerwy przegrały z Włókniarzem Pabianice 1:2 (1:1). Bramkę dla naszego zespołu zdobył Maciej Bartłomiejczyk.

Drugą drużynę prowadził wyjątkowo prezes Robert Świerczyński. Należy jednak dodać, że nieobecność Jerzego Rutkowskiego była w pełni usprawiedliwiona, gdyż był on w tym czasie na ślubie swojego syna Marcina, który oczywiście również nie mógł wystąpić w tym spotkaniu. Korzystając z okazji pragniemy Młodej Parze życzyć wszystkiego najlepszego, samych wspaniałych dni oraz długiej i szczęśliwej przyszłości.

Spotkanie było typowym meczem walki, z małą ilością sytuacji podbramkowych. Większość czasu piłka znajdowała się w środkowej strefie boiska. W 11 min. wyszliśmy na prowadzenie. Strzał Michała Madejskiego odbił się od jednego z obrońców, czym kompletnie zmylił golkipera gospodarzy. Piłka ostatecznie jednak trafiła w słupek, z dobitką zdążył jednak Maciej Bartłomiejczyk. Prowadzeniem cieszyliśmy się jednak tylko 9 minut. Nieporozumienie Piotra Czernika i Marcina Zielińskiego wykorzystuje Tomasz Sęczek. Zwycięską bramkę Włókniarz zdobył tuż po przerwie. Błąd obrony, która nie przecina niezbyt dobrej wrzutki z prawej strony, do piłki dopada wychowanek Zawiszy, Patryk Sumera, który nie ma problemów z umieszczeniem jej w siatce. Po bramce przejęliśmy inicjatywę, jednak nie przełożyło się to na sytuacje bramkowe. Pod koniec spotkania głównym aktorem był arbiter, który w ciągu ostatnich dziesięciu minut pokazał trzy czerwone kartki, w tym dwie dla zawodników Zawiszy. Najlepszą okazję do wyrównania mieliśmy w doliczonym czasie gry, gdy w sytuacji sam na sam Madejski przegrał pojedynek z Adrianem Włodarczewskim, broniącym w tym spotkaniu dostępu do bramki Włókniarza. Kolejny mecz rezerwy rozegrają w najbliższą niedzielę, 18 października, kiedy to o godz. 11 będziemy podejmować na Stadionie Miejskim Górnik Łęczyca.

Włókniarz Pabianice - Zawisza II Rzgów 2:1 (1:1)

Bramki: Sęczek 20', Sumera 48' - Maciej Bartłomiejczyk 11'

Skład: Marcin Zieliński - Michał Madejski, Piotr Czernik, Konrad Kordys, Maciej Bartłomiejczyk ż - Kamil Jóźwiak, Konrad Stępniewski, Dawid Jędrzejewski, Adrian Kędziera (Kamil Poros 76' cz (84')) - Marcin Kaczmarkiewicz żż cz (86'), Damian Sztandor

Rezerwowi: Artur Jargan, Artur Młoczkowski, Daniel Gorzkiewicz, Konrad Jakubiec, Dawid Kacprzyk