Drugi zespół przegrał w meczu ostatniej szansy na utrzymanie 1:4 i jedną nogą jest już w klasie A.

Niedzielne spotkanie było jedną z ostatnich szans dla rezerw na zdobycie trzech punktów i przedłużenie nadziei na pozostanie w klasie okręgowej na przyszły sezon. Z jednej strony rywal to zespół z absolutnego czuba tabeli, z drugiej do tej pory wyjątkowo dobrze grało nam się z pabianiczanami na Stadionie Miejskim, dlatego też po cichu liczyliśmy na niespodziankę. Od pierwszych minut było jednak widać, że gracze PTC stanowią o wiele lepszą drużynę. Początek spotkania to seria błędów naszych obrońców. Każdy z nich popełnił po co najmniej jednej poważnej pomyłce, po której przeciwnicy mogli zdobyć bramki. Raz uratowała nas poprzeczka, raz świetnie interweniował Adrian Owczarek, w pozostałych sytuacjach goście nie trafiali w bramkę. Niewykorzystane sytuacje zemściły się i to my pierwszy raz trafiliśmy do siatki. Nieudany przerzut obrońcy PTC przejął Sylwester Pacześ, wymienił podanie z Konradem Kmieciem i popędził sam na sam z golkiperem rywali. Strzelił po długim rogu i wyprowadził Zawiszę na prowadzenie. Do przerwy nic więcej się nie działo i schodziliśmy na przerwę z jednobramkową zaliczką. Druga odsłona to już jednak koncert gry gości. Wyrównujące trafienie padło w 60 min. W polu karnym uderzał napastnik przeciwników, piłkę zablokował Adam Wróblewski, futbolówka trafiła do innego gracza PTC, a ten strzałem po długim rogu pokonał Owczarka. W 75 min. było już 1:2. Po wrzutce w pole karne z rzutu wolnego obrońca gości trafił do siatki głową. Kolejne bramki padły w 82 i 85 min. Pierwsza z nich to gol z jedenastki po faulu Kamila Porosa na skrzydłowym pabianiczan. Ostatnie trafienie padło po akcji prawą stroną, gdzie pojedynek biegowy wygrał szybki pomocnik rywali i przelobował Owczarka. Rezerwom pozostały już tylko matematyczne szanse na utrzymanie. Pewni spadku możemy być już w środę. Jeśli w zaległym spotkaniu Start Brzeziny nie przegra z GLKS-em Dłutów, to po pięciu sezonach spędzonych w klasie okręgowej drugi zespół już na pewno powróci do klasy A.

Zawisza II Rzgów - PTC Pabianice 1:4 (1:0)

Bramki: Sylwester Pacześ 40' - Drewniak 60', Ziółkowski 75', Cukierski 82' - karny, Dudziński 85'

Skład: Owczarek - Jakubiec (Pietrzko), Janasiak, Kuśmirowski, Poros - Pacześ, Wróblewski, Modranka (Mateusz Gałek), Jędrzejewski, Waranecki (P. Koszowski) - K. Kmieć (Kołaciński)