IV-ligowe drużyny były naszymi kolejnymi rywalami w sprawdzianach przed zbliżającym się startem rundy wiosennej.

W ten weekend zmierzyliśmy się z naszymi IV-ligowymi rywalami - Wartą Sieradz oraz Włókniarzem Zelów. Warta to po rundzie jesiennej to lider tabeli, a drużyna z Zelowa uplasowała się o jedno oczko niżej od naszej drużyny, na miejscu 14 (1 pkt mniej).

Na pierwsze spotkanie trener Michał Osiński zabrał głównie zawodników z pierwszego zespołu Zawiszy. Była więc okazja do sprawdzenia się na tle silnego zespołu. Spotkanie zakończyło się naszą porażką 0:2 (w każdej połowie straciliśmy po jednej bramce), i to właśnie gospodarze mieli pełną kontrole nad przebiegiem meczu. W kilku sytuacjach od utraty bramki uratował nas Mikołaj Raźny. Trzeba przyznać, że w takiej formie sieradzanie stają się głównym kandydatem do awansu, a nasza drużyna będzie walczyła o zupełnie inne cele. Jednak z każdej lekcji trzeba wyciągnąć odpowiednie wnioski, a sparingi z bardzo mocnymi drużynami przyniosą wymierne korzyści w lidze.

W drugim sobotnim spotkaniu zmierzyliśmy się z zespołem, z którym przyjdzie nam powalczyć o IV-ligowy byt. Po w miarę wyrównanym spotkaniu zremisowaliśmy z Włókniarzem Zelów 2:2 (1:1). Co warte podkreślenia, nasz zespół złożony głównie z zawodników zespołu rezerw oraz wyróżniających się zawodników juniorów wspart kilkoma zawodnikami pierwszej drużyny, dzielnie stawił czoła teoretycznie silniejszemu rywalowi. Z boku boiska wydawało się, że optyczna przewaga należała do Zelowa, jednak nie przekładało się to na jednostronny pojedynek czy też częste sytuacje podbramkowe naszych przeciwników. Pierwszego gola zdobył Łukasz Wiśniewski, który przytomnie zachował się w zamieszaniu w polu karnym przeciwników. Jeszcze w pierwszej połowie po błędzie w kryciu naszej obrony wyrównali zawodnicy Włókniarza. W drugiej połowie na prowadzenie po przepięknym uderzeniu wyszli Zelowianie, a ostatnie słowo należało do naszej drużyny. Do remisu doprowadził niespełna 16-letni Konrad Kmieć, który wykorzystał bardzo dobre dogranie Łukasza Wiśniewskiego.

Kolejnym meczem sparingowym będzie środowe spotkanie drużyny rezerw z Włókniarzem Pabianice, początek spotkania o godzinie 19 na boisku CHKS-u w Łodzi.