Miniony weekend to trzy dni i trzy zwycięstwa drużyn Zawiszy, grających w rozgrywkach ligowych. (fot.: fioletowi.com)

Znakomitą serię zapoczątkowali w piątek nasi oldboje. W Sobieniu, w ramach drugiej kolejki Łódzkiej Ligi Oldbojów, mistrzowie ligi mierzyli się z miejscowym Orlikiem. Piłkarze Zawiszy zrobili pierwszy krok w stronę obrony tytułu, wygrywając spotkanie 5:2. Bramki zdobywali Tomasz Graczyk, Marcin Majewski, Radosław Szol oraz dwie Jarosław Soszyński. Okazja, aby zobaczyć drużynę oraz osobiście pogratulować sukcesu z poprzedniego sezonu już w najbliższy poniedziałek, 31 sierpnia. O godz. 18:30 na Stadionie Miejskim w Rzgowie podejmujemy Irish Team.

Dzień później pierwszy zespół podejmował Włókniarz Zelów. Spotkanie rozpoczęło się bardzo źle dla gości. Już w 10 min. czerwoną kartkę otrzymał Norbert Dregier. Zelowianie nie złożyli jednak broni, a w ostatniej minucie pierwszej połowy mieli doskonałą sytuację do objęcia prowadzenia. Sędzia podyktował dla Włókniarza rzut karny. Do piłki podszedł Jakub Dregier, jednak jego strzał znakomicie obronił Marcin Zieliński. W przerwie trener Jacek Włodarczewski dokonał dwóch zmian. Chwilę później wprowadzony na boisko Łukasz Wiśniewski zdobył pierwszą bramkę spotkania, wyprowadzając Zawiszę na prowadzenie. Do swojego dorobku dołożył jeszcze jedną bramkę oraz asystę przy golu Kuby Perka i mecz zakończył się naszym zwycięstwem 3:0.

Bramki: Łukasz Wiśniewski 60’, 85’; Jakub Perek 81’

Skład: 12. Marcin Zieliński – 5. Robert Piotrowski ż, 18. Piotr Grzejdziak (k), 10. Hubert Rechciński ż – 19. Arkadiusz Siuto ż (22. Mateusz Klimek 46’), 20. Mateusz Dudka, 16. Dariusz Dolewka, 21. Patryk Olszewski (17. Bartłomiej Sztandor 62’), 15. Artur Kulik ż – 9. Jakub Perek ż (14. Marcin Cander 86’), 6. Damian Sztandor (7. Łukasz Wiśniewski  46’ ż)

Rezerwowi: 1. Michał Musiakowski, 4. Dominik Gałkiewicz, 11. Michał Osiński

Trener: Jacek Włodarczewski, Kierownik: Jacek Skupień

W niedzielne popołudnie pierwszy mecz u siebie rozgrywały rezerwy. Przeciwnikiem było PTC Pabianice. Spotkanie było jedną z atrakcji trzeciego dnia Święta Rzgowa 2015 r. Podopieczni Jerzego Rutkowskiego zostali wzmocnieni kilkoma zawodnikami pierwszego zespołu. Mecz był wyrównanym widowiskiem, obie drużyny miały swoje szanse na zdobycie bramki. Zawisza miał trochę szczęścia, bowiem przeciwnicy trafili na początku zawodów w słupek. W 6 min. na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Marcin Kaczmarkiewicz. Chwilę później Marcin miał kolejną okazję do zdobycia bramki, jednak jego strzał głową zatrzymał się na poprzeczce. W odpowiedzi pod koniec pierwszej połowy groźną akcję przeprowadzili goście. Do prostopadłego zagrania wyszedł Rafał Cukierski, jego strzał na granicy pola karnego obronił Krystian Wawrzyński. Piłka odbiła się od naszego bramkarza tak niefortunnie, że już poza obrębem "szesnastki" uderzyła go w rękę. Na szczęście sędzia uznał to za zagranie przypadkowe, pokazując golkiperowi jedynie żółtą kartkę. W drugiej połowie grę prowadzili zawodnicy PTC, jednak albo bardzo dobrze bronił Wawrzyński, albo po raz kolejny uśmiechnęło się do nas szczęście, gdyż piłka po strzale Przemysława Bartyzela z rzutu wolnego trafiła w poprzeczkę. W końcu jednak "kropkę nad i" postawili gospodarze. W 71 min. po świetnym odbiorze Adam Wróblewski idealnie obsłużył Marcina Kaczmarkiewicza, któremu nie pozostało nic innego jak wpakować piłkę do siatki. W końcówce z dobrej strony pokazał się Damian Sztandor, który przeprowadził kilka dynamicznych ataków. Ostatecznie jednak wynik nie uległ zmianie i rezerwy Zawiszy pokonały PTC Pabianice 2:0.

Bramki: Marcin Kaczmarkiewicz 6’, 71’

Skład: Krystian Wawrzyński ż – Maciej Bartłomiejczyk, Dominik Gałkiewicz, Robert Skupień, Radosław Łubowski (Konrad Kordys 46’) – Damian Strzałkowski (k), Marcin Cander (Konrad Stępniewski 79’), Dawid Jędrzejewski, Bartłomiej Sztandor (Adam Wróblewski 54’), Marcin Kaczmarkiewicz – Damian Sztandor

Rezerwowi: Artur Jargan, Kamil Poros, Piotr Czernik

Trener: Jerzy Rutkowski, Kierownik: Krzysztof Miśkiewicz