Mecz 7. kolejki rozgrywek B1 Junior Młodszy pomiędzy AKS SMS Łódź a Zawiszą Rzgów zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4:0 (0:0).

Już przed spotkaniem wiadomym było, że o punkty będzie dzisiaj bardzo ciężko. Rywal to niepokonana dotąd drużyna, która straciła w dotychczasowych meczach zaledwie jedną bramkę. Od samego początku nasi zawodnicy pokazali jednak, że nie zamierzają tanio sprzedać skóry. Przewaga w posiadaniu piłki gospodarzy była w pierwszej połowie niepodważalna, jednak nasza drużyna umiejętnie się broniła, tak naprawdę nie dopuszczając do żadnej wyjątkowo groźnej sytuacji pod bramką Adriana Owczarka. Ciężko kogoś wyróźnić, ponieważ tak naprawdę wszyscy piłkarze Zawiszy zagrali na wysokim poziomie z wielkim zaangażowaniem i ofiarnością. Sami też wyprowadziliśmy kilka kontr, po których strzały oddawali m.in. Łukasz Modranka i Konrad Kmieć. Z rzutu wolnego próbował trafić również Damian Stępniewski, jednak przeniósł piłkę ponad poprzeczką gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Po przerwie obraz gry lekko się zmienił, częściej do głosu dochodzili nasi zawodnicy. Kilkukrotnie znaleźliśmy się w polu karnym SMS-u, jednak zabrakło szczęścia do zdobycia pierwszej bramki. W 63 min. zrobili to przeciwnicy. Po wrzutce z bocznych rejonów boiska, najwyżej wyskoczył rywal i skierował piłkę głową do siatki. Kolejne bramki padały już w ostatnich minutach meczu, kiedy ewidentnie zaczęło brakować nam sił. Pomimo porażki wielkie słowa uznania dla naszych zawodników, którzy zostawili na boisku wiele zdrowia i przez większą część meczu byli równorzędnym przeciwnikiem dla wyżej notowanego rywala. Prawdopodobnie ostatnie spotkanie w tej rundzie już za tydzień, kiedy to w niedzielę 25 października o godz. 11:00 będziemy w Rzgowie podejmować ostatnią w tabeli Borutę Zgierz.

AKS SMS Łódź 1999 - Zawisza Rzgów 1999 4:0 (0:0)

Skład: Adrian Owczarek - Przemysław Sobolewski (Mikołaj Szymański 48'), Kacper Makosz, Konrad Jakubiec, Mateusz Pachulski (Dawid Jakóbiec 77') - Sylwester Pacześ (Dawid Kasprzak 68'), Przemysław Koszowski, Dawid Kacprzyk (Wiktor Skryński 72'), Damian Stępniewski (Mateusz Majdziński 78') - Konrad Kmieć, Łukasz Modranka (k)

Rezerwowi: Amadeusz Wandzel