W pierwszym swoim ligowym występie podopieczni trenera Piotra Kupki odnieśli zasłużone zwycięstwo. Wynik 3:0 nie odzwierciedla przewagi naszego zespołu, gdyż wynik mógł być przynajmniej dwa razy wyższy.

Wszyscy zastanawialiśmy się jaki będzie pierwszy mecz. Przed nami siódmy zespół poprzedniego sezonu, który bardzo dobrze radził sobie w grach sparingowych. Jednakże podsumowując całe spotkanie obawy zniknęły jak bańka mydlana. Należy tutaj dodać, iż gracze Orła przez 90 minut oddali dwa niezbyt groźne strzały na bramkę. Skoncentrowali się na przeszkadzaniu i obronie wyniku. Wynik bezbramkowy do przerwy wynikał głównie ze słabej skuteczności Rzgowian. Sił i szczęścia zawodników Orła Nieborów starczyło na jedną godzinę gry. Dwie bramki strzelone w ciągu kilku minut potwierdziły obraz zawodów tego dnia. Trzecia bramka strzelona pod koniec spotkania ustaliła wynik spotkania.

Jak zostało powiedziane na wstępie zawody piłkarskie mogły zakończyć się większą wygraną Zawiszy. Z drugiej strony zbyt wysokie zwycięstwo mogło by nie korzystnie wpłynąć na koncentrację w następnym meczu. Kolejnym przeciwnikiem będzie Pilica Przedbórz, która w pierwszym meczu zremisowała na wyjeździe z jednym z faworytów do awansu - drużyną Neru Poddębice. Mecz odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 17:00 w Przedborzu.

1 kolejka - 10 sierpień 2014 r., godz. 17:00

Orzeł Nieborów - Zawisza Rzgów 0:3 (0:0)

Pasiński - Górski (87' Czernik), Nawrocki, Polit, Tonn - Skupiński, Bogołębski (73' Wałęski), Kubiak, Osiński - Marcioch (55' Różalski) , Chmielewski (85' Mielczarek)