Piłkarze rezerw naszego klubu zdobyli historyczne pierwsze bramki i punkty w Lidze Okręgowej. „Zawisza” pokonał drużynę PTC Pabianice 3:2.

Mecz rozpoczął się od wyrzucenia na trybuny trenera gości – Leszka Józefiaka, który to za krytykę orzeczeń sędziego już w pierwszej minucie opuścił ławkę rezerwowych swojego zespołu.

Było to zasłużone zwycięstwo naszego zespołu, gdyż w przekroju całego spotkania „Zawisza” zaprezentował się lepiej i przede wszystkim skuteczniej. Pierwsza bramka została  zdobyta przez Rafała Jankiewicza z rzutu wolnego. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie strzałem głową z dośrodkowania Damiana Strzałkowskiego. W pierwszej połowie nie licząc dwóch kontr, goście nie zagrozili bramce strzeżonej przez Filipa Przytulskiego.

Niestety w drugiej połowie tracimy bramkę ze stałego fragmentu gry. Za krótkie piąstkowanie piłki przez naszego bramkarza spowodowało, iż zawodnik z Pabianic będący na przedpolu zdobywa bramkę kontaktową. Na szczęście szybko doprowadzamy do dwubramkowego prowadzenia. Najlepszy gracz spotkania – Eliasz Misztela wykańcza sytuację sam na sam. Ta bramka podcięła skrzydła graczom PTC. „Zawisza” miał jeszcze trzy dogodne sytuacje, w których obronną ręką wychodził golkiper z Pabianic. Stare piłkarskie porzekadło mówi, że „nie wykorzystane sytuacje mszczą się.”. Na samotny rajd zdecydował się rezerwowy gracz gości i strzałem zza pola karnego zdobył bramkę. W doliczonym czasie gry piłka strzelona z rzutu wolnego przez gracza PTC Pabianice minęła o metr słupek bramki.

Cieszą przede wszystkim punkty. Tym bardziej, że przed nami dwa ciężkie spotkania w tym tygodniu – w Kutnie i z Brzezinami.

Zawisza: Przytulski – Sowiński, Poros, Czernik, Górski (40’ Kawecki M.) – Jankiewicz, Łachmański, Misztela, Strzałkowski (88’ Kawecki Ł.), - Pietrzak (46’ Skupień), Gędek (76’ Grzybowski)

Rezerwa: Jargan, Mielczarek, Gorzkiewicz

PTC: Znojek R. – Znojek B., Kaźmierczak, Przybylski P., Drewniak (Pintera) – Cukierski, Sikorski, Bartyzel, Madajczyk (Bomba), Hiler (Kling) – Felczak (Janica)

Bramki: Zawisza – 29’ i 41’ Jankiewicz, 63’ Misztela; PTC– 52’ Kaźmierczak, 87’ Kling

Kartki: Zawisza – Misztela 63’, Łachmański 65’, Czernik 90+2; PTC – Kazimierczak 61, Sikorski 85