Ciężko napisać parę sensownych zdań po takim spotkaniu. Na pewno że było to wielkie wydarzenie dla mieszkańców Gminy Rzgów.

Pod względem organizacyjnym klub stanął na wysokości zadania, zgodnie z opiniami słyszanymi od różnych osób i z różnych stron. Pod względem kibicowskim mecz toczony w przyjaznej atmosferze. Także pod względem sportowym nasi zawodnicy nie ustępowali przeciwnikom i jako jedyni do tej pory napędzili stracha drużynie uznawanej za faworyta rozgrywek. Zadecydowało doświadczenie kilku zawodników drużyny przyjezdnej, a może nawet i jednego zawodnika. I co najistotniejsze to zabrakło tego najważniejszego czyli punktów, choć do pełni szczęścia nie było wcale tak daleko. Ostatecznie nie udało się wywalczyć choćby jednego punktu. Taka właśnie jest ta piłka.

Święto piłki w Rzgowie zaczęło się od naszego mocnego uderzenia. Już w 6 min. po kapitalnym strzale Kuby Perka piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki Michała Sokołowicza. Goście otrzymali wyraźny sygnał, że na Stadionie Miejskim im. Henryka Śmiechowicza o punkty nie będzie łatwo. W kolejnych minutach zarysowała się przewaga łodzian, którzy nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji do pokonania Marcina Zielińskiego, strzelając m.in. w słupek i poprzeczkę. Pod koniec pierwszej połowy kolejny raz z dystansu uderzył Perek, jednak minimalnie chybił. Pierwsze minuty drugiej połowy minęły głównie na grze w środku pola. Zawisza zaczął grać coraz śmielej. Aż w końcu nadeszła 60 min. Po dośrodkowaniu, z bliskiej odległości piłkę do bramki gości wpakował Patryk Olszewski. 1:0 dla Zawiszy! Od tego momentu do wyraźnych ataków ruszył Widzew. Początkowo w akcjach łodzian było dużo chaosu i przypadku. Jednak w 72 min. udało im się zdobyć wyrównującą bramkę. Po dośrodkowaniu Aleksandra Majerza, piłkę do siatki skierował Adrian Budka. Kolejne minuty to dalsze ataki gości. Do 83 min. nasi zawodnicy dzielnie się bronili, jednak wtedy na strzał z lewej strony zdecydował się Łukasz Fornalczyk. Piłkę odbił Zieliński, dopadł do niej niepilnowany Budka i ustalił wynik meczu na 1:2. Naszym piłkarzom należą się jednak wielkie słowa podziękowania za walkę jaką podjęli ze zdecydowanym faworytem nie tylko tego spotkania, ale również całych rozgrywek. Kibiców zapraszamy na kolejne IV-ligowe starcie. 29 sierpnia o godz. 17:00 podejmujemy w Rzgowie drużynę Włókniarza Zelów.

Bramki: Patryk Olszewski 60’ – Budka 73’, 85’

Zawisza: 1. Marcin Zieliński – 5. Robert Piotrowski ż, 18. Piotr Grzejdziak, 10. Hubert Rechciński ż – 16. Mateusz Klimek, 20. Mateusz Dudka, 11. Dariusz Dolewka ż (14. Marcin Cander 88’), 21. Patryk Olszewski, 15. Artur Kulik ż (19. Arkadiusz Siuto 83’ ż) – 9. Jakub Perek, 7. Łukasz Wiśniewski (k) (6. Damian Sztandor 86’)

Rezerwowi: 12. Michał Musiakowski, 4. Dominik Gałkiewicz, 17. Bartłomiej Sztandor

Trener: Jacek Włodarczewski, Kierownik: Jacek Skupień

Widzew: Sokołowicz – Pietras, Dudała, Maczurek, Fornalczyk – Budka, Okachi, Rachubiński, Świątkiewicz (Gilarski 79’), Czaplarski (Bartos 70’) – Kralkowski (Majerz 61’)

Rezerwowi: Chachuła, Polit, Gradecki, Puchalski

Trener: Witold Obarek, Kierownik: Gabriel Ilski