W ten weekend, przedzielony Dniem Wszystkich Świętych, rozegramy 3 spotkania.

Najciekawszym bez wątpienia dniem będzie sobota, przede wszystkim o kolejne bardzo ważne punkty powalczy I drużyna Zawiszy. W drugim równie ciekawym spotkaniu dojdzie do derbowego pojedynku pomiędzy rezerwami Zawiszy a MKS-em 2000 Tuszyn.

 SOBOTA 31 października

Pierwsza drużyna swoje wyjazdowe spotkanie rozegra o godzinie 13. Naszym przeciwnikiem będzie zamykająca ligową tabelę Mazovia Rawa Mazowiecka. Niewątpliwie będzie to spotkanie, w którym koniecznie trzeba zdobyć 3 punkty, aby dalej realnie myśleć o utrzymaniu w IV lidze. Mazovia na własnym boisku zdobyła 7 punktów (2 zwycięstwa, 1 remis i 6 porażek). W zwycięskich meczach pokonała dwóch beniaminków - Stal Głowno i Andrespolię Wiśniowa Góra, 1 punkt zdobyła remisując z Zawiszą Pajęczno. Nasz zespół, po ostatniej dotkliwej porażce, nie zamierza składać broni i zapowiada walkę o pełną pulę, gdyż każdy inny wynik nie będzie dla nas satysfakcjonujący. Najważniejszym czynnikiem będzie utrzymanie koncentracji przez pełne 90 minut oraz właściwe reagowanie na boiskowe wydarzenia. To oraz kolejne czekające nas mecze będą doskonałą okazją na poprawienie dorobku punktowego oraz pokazanie niedowiarkom, że Zawisza grać w piłkę potrafi i jest w stanie osiągnąć przynajmniej środek tabeli. Podobnie jak przed ostatnim spotkaniem nikt nie pauzuje za kartki.

O godzinę później, również na wyjeździe po zmianie terminu jak i miejsca spotkania, mecz swój rozegrają rezerwy Zawiszy. Przeciwnicy do tej pory uzbierali 12 oczek, w ostatnich 3 meczach nie zdobyli ani jednego punktu, w ostatniej kolejce na własnym boisku zostali rozgromieni przez drużynę Startu Łódź 1-5. Jednak jak to mają do siebie spotkania, które można nazwać derbowymi, wynik jest sprawą otwartą. Liczymy jednak, że wyższość umiejętności naszych zawodników nie będzie podlegała dyskusji i zdołają oni poprawić swój dorobek w meczach wyjazdowych. Nie trzeba dodawać, że wypada w takim meczu zaznaczyć kto w regionie jest lepszy.

 PONIEDZIAŁEK 2 listopada

2 listopada odbędzie się jedyne spotkanie tego weekendu na własnym stadionie. W tym dniu o godzinie 17 Oldboye Zawiszy zmierzą się z Oldboyami pabianickiego Włókniarza. Na nasz stadion przyjedzie drużyna z dolnych rejonów tabeli, posiadająca na swoim koncie 7 punktów, przy naszych 24 i jednym spotkaniu rozegranym mniej. Trzy punkty niemal pewne, jednak przestrzegamy przed lekceważeniem rywala, w końcu Mistrz to mistrz i nie wypada tracić punktów z takimi rywalami.

DO BOJU ZAWISZA!!!!