Nadchodzący sezon przyniesie duże zmiany w drugim zespole, którego nowym szkoleniowcem został Michał Wyszkowski.

Nowy trener drugiego zespołu Zawiszy jest dobrze znany wszystkim osobom interesującym się łódzką piłką nożną. Od kilku lat z sukcesami prowadzi grupy młodzieżowe w ramach Stowarzyszenia Więcej Niż Sport, które od pewnego czasu występuje w rozgrywkach pod szyldem WNS Szkoła Gortata. Więcej o nowym szkoleniowcu w osobnym artykule już niebawem.

Zarząd podjął trudną decyzję o zmianie trenera głównie ze względu na dotychczasową kadrę rezerw, która była bardzo wąska. Zarówno członkowie zarządu, jak i sam dotychczasowy trener Jerzy Rutkowski wielokrotnie podejmowali próby ściągania nowych graczy do drugiego zespołu, jednak nie było zbyt wielu chętnych na występy czy to w klasie okręgowej (w sezonach 2015/16 i 2016/17), czy już po spadku w klasie A (sezon 2017/18). Coraz mniejsza liczba graczy oraz brak grup młodzieżowych w rocznikach 2001-2003 spowodował, że zarząd skłaniał się do decyzji o wycofaniu rezerw z rozgrywek. Na szczęście na horyzoncie pojawiła się okazja do dalszego istnienia zespołu. Dzięki współpracy z Michałem Wyszkowskim i WNS Szkołą Gortata, w Zawiszy znajdą się najzdolniejsi wychowankowie Stowarzyszenia. Część z nich już dzisiaj trenuje z zespołem Michała Osińskiego, a pozostali będą ogrywać się pod okiem trenera Wyszkowskiego w klasie A. Współpraca pomiędzy obiema seniorskimi drużynami Zawiszy ma wyglądać o wiele lepiej niż w poprzednich latach. Najlepsi gracze z drugiego zespołu będą dostawać szanse gry w pierwszej drużynie. Na inauguracyjnych zajęciach, które odbyły się 23 lipca pojawiło się 20 zawodników, w tym 9 graczy z kadry rezerw z poprzedniego sezonu. Pierwszy sparing pod wodzą nowego szkoleniowca już za nami. W minioną sobotę pokonaliśmy GLKS Dłutów 3:2.

Zarząd składa ogromne wyrazy podziękowania trenerowi Jerzemu Rutkowskiemu za 3,5 roku pracy z drugim zespołem. Było to bardzo ciężkie zadanie, głównie z powodu niskiej frekwencji na treningach, która przekładała się na wyniki sportowe. Jednocześnie informujemy, że klub w dalszym ciągu będzie korzystał z ogromnej wiedzy i doświadczenia szkoleniowca, który od września obejmie jeden z nowych roczników, jakie zostaną otworzone w Zawiszy.


Nie masz uprawnień do dodawania komentarzy