Pomysłów dziewczynom z Fiero Zawiszy nie brakuje. Tym razem pokazały, że dla nich sport to dużo więcej niż tylko kopanie piłki.

Na profilu facebookowym Fiero Zawiszy można było w ostatnim czasie zobaczyć sporo zdjęć z hasłem Fare Football People. Postaramy się wszystkim trochę to wyjaśnić.

Jak można dowiedzieć się ze strony internetowej www.farenet.org:

 „sieć FARE to organizacja, która zrzesza osoby, grupy nieformalne i organizacje zwalczające nierówności w piłce nożnej i używające sportu jako sposobu na zmianę społeczną. FARE angażuje się w zwalczanie dyskryminacji poprzez futbol wierząc, że ta najpopularniejsza gra na świecie należy do nas wszystkich i że ma moc zmieniania rzeczywistości społecznej. Siła tej sieci leży w różnorodności jej członków – w tym grup kibiców, organizacji pozarządowych, amatorskich klubów czy grup lokalnych – którzy wspólnie działają przeciwko dyskryminacji w piłce nożnej”.

Jak widzimy inicjatywa bardzo pożądana w dzisiejszych czasach i nie pozostaje nic innego jak tylko przyklasnąć naszej drużynie w propagowaniu takich organizacji.

Do tego programu, czy też wspólnej akcji promującej organizację pod tytułem „Football People Action WEEKS”, która odbywała się w dniach od 5 do 19 października dziewczyny z Zawiszy Fiero wciągnęły całkiem sporą liczbę zawodników oraz osób związanych z futbolem. Na wspólnych zdjęciach można było zobaczyć nie tylko członków innych drużyn Zawiszy, ale także zawodników czy zawodniczki takich klubów jak: Kaja Opoczno, Kolejarz Łódź czy UKS SMS Łódź.

Nie skończyło się jednak tylko na wspólnym pozowaniu do zdjęć z hasłem przewodnim „Fare Football People”. Kolejnym, ale nie ostatnim akcentem był nagrany przez naszą drużynę krótki filmik promujący wyżej opisaną akcję, którego możecie obejrzeć w poniższym linku:

https://www.youtube.com/watch?v=W7NXlvkPO6M

Ostatnim akcentem, ale chyba mającym największy wydźwięk oraz podsumowującym zaangażowanie dziewczyn, był filmik jaki pojawił się na oficjalnym profilu FARE Network. Otóż nagranie, które mogliście zobaczyć w linku powyżej, jak i pozostałe podjęte działania, tak spodobały się organizatorom akcji, że postanowili oni ująć jego część w swoim filmiku wieńczącym „Football People Action WEEKS”. Co więcej, w tej trwającej niecałą minutę prezentacji, nasze zawodniczki znalazły się nie tylko obok zakręconych na punkcie piłki nożnej ludzi z całego świata, ale także obok pierwszej drużyny Barcelony!! Zawisza i Barcelona – nie ma rzeczy niemożliwych!!! Oglądajcie!!!

https://www.youtube.com/watch?v=4RcIzuWqe-0

Brawo dziewczyny, Brawo Zawisza!!!


Nie masz uprawnień do dodawania komentarzy