Wspaniale ligowy sezon rozpoczynają nasze panie, które pokonują wicemistrza poprzedniego sezonu, Kotan Ozorków, 2:1.

Relacja ze spotkania z Facebook'a naszej drużyny:

Lepszego rozpoczęcia sezonu nasze piłkarki chyba nie mogły sobie wymarzyć. W to niezwykle upalne popołudnie, z kibicami na trybunach udało się zdobyć pierwsze ligowe punkty. Choć od samego początku to przyjezdne prowadziły grę i oddawały strzały na bramkę my jako pierwsze wyszłyśmy na prowadzenie. Po indywidualnej szarży lewą strona boiska i minięciu zawodniczki piłkę w pole karne dogrywała nasza kapitan Ewa Szmitka. Interweniująca obrończyni Kotana niefortunnie strąciła piłkę która wpadła do ich własnej bramki. Kilka minut później po zagraniu Roksany Oraczewskiej w polu karnym piłka trafia w rękę jednej z zawodniczek przeciwnej drużyny. Karny. Do piłki podchodzi Julka Tomes i pewnie pokonuje bramkarkę – 2:0 dla Zawiszy. Tuż przed końcem I połowy w zamieszaniu między dwiema piłkarkami zawodniczka z Ozorkowa w brzydki sposób fauluje naszą interweniującą obrończynię, za co zasłużenie ogląda czerwoną kartkę. Po tej sytuacji to Zawisza przejęła inicjatywę wykorzystując dezorientację rywalek. W drugiej połowie, mimo braku zawodniczki przyjezdne starały się odrobić straty lecz świetnie spisywała się Rzgowska obrona jak i bramkarka Gosia. Do końca meczu obie drużyny stworzyły sobie kilka sytuacji lecz zabrakło wykończenia. Ostatnia minuta meczu, po zagraniu ręką naszej zawodniczki w polu karnym zostaje odgwizdane przewinienie. Piłkarka z Ozorkowa skutecznie egzekwuje jedenastkę zmniejszając porażkę.

 

 

Zawisza Rzgów – Kotan Ozorków 2:1 (2:0)

 

Bramki dla Zawiszy: Ewa Szmitka 35’, Julia Tomes 43’ - karny

 

Skład: Małgorzata Gadomska – Anna Pik, Julia Tomes, Wioletta Gawrońska, Ilona Kapusta, Karolina Maćkiewicz – Ewa Szmitka (k), Dominika Dybała, Roksana Oraczewska, Justyna Ciołek (Natalia Stryjewska 70’) – Martyna Robaszkiewicz (Martyna Strycharska 70')