Nowy rok przyniósł kilka zmian na stanowiskach trenerskich. Przede wszystkim w grupach młodzieżowych, ale jest także jedna zmiana w zespole seniorskim. 

Z końcem ubiegłego roku z Zawiszą rozstał się trener Robert Górski, trenujący zespoły z roczników 2004 i 2008. Zmiany trenerów są wliczone w piłkarski żywot i nie ma co specjalnie się temu dziwić. Nie zawsze natomiast te zmiany przeprowadzane są na należytym poziomie. Jednak w tym przypadku wszystko było dokonane z najwyższą klasą i chcielibyśmy żeby takie "rozstania" przebiegały właśnie w taki sposób jak to z Robertem Górskim. Trenerowi za pracę podziękowano pamiątkową paterą. Z kolei były już trener Zawiszy pojawił się na pierwszym treningu przekazując drużynę nowemu opiekunowi. Należy też dodać, że obaj szkoleniowcy bardzo dobrze znali się jeszcze ze wspólnego grania na ligowych boiskach i tym bardziej cieszy nas takie przekazanie drużyny.  

Trenerowi Górskiemu serdecznie dziękujemy za czas poświęcony Zawiszy i życzymy dalszych sukcesów w pracy szkoleniowej!!

I tak nowym opiekunem rocznika 2004 został Marcin Rutkowski, do tej pory kojarzony głównie z pracą trenerską ze starszymi zawodnikami. Zobaczymy jak poradzi sobie z młodszymi zawodnikami, przed którymi już tylko kilka lat młodzieżowej piłki, a więc także początek czy też wprowadzenie do grania w seniorach naszego klubu. Jesteśmy pewni, że trener Rutkowski jr jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu i nasi trampkarze zyskają bardzo dużo na współpracy z tym szkoleniowcem. 

Natomiast trenerem rocznika 2008 został dobrze znany szczególnie starszym kibicom, ale także rzgowskiej publiczności Zbigniew Wyciszkiewicz. W zasadzie możemy chyba napisać, że pracę w Zawiszy rozpoczęła osoba z naszego podwórka, od wielu lat zamieszkująca na terenie naszej Gminy. Jako zawodnik zdobył w polskiej piłce to co było do zdobycia, od Mistrzostwa Polski po Superpuchar. Co więcej bogatą karierę piłkarską zakończył właśnie w Zawiszy, jako grający trener drużyny prowadzonej wspólnie ze Sławomirem Chałaśkiewiczem. 

Zmiana nastąpiła także w seniorskiej drużynie naszych Pań. Do tej pory opiekującego się zespołem trenera Marcina Sikorskiego zastąpił trener Stanisław Czapnik.

Całej trójce nowych opiekunów naszych drużyn życzymy powodzenia!! 


Nie masz uprawnień do dodawania komentarzy