Pierwsza i druga drużyna odnoszą cenne zwycięstwa na finiszu ligowych rozgrywek.

Podopieczni Michała Osińskiego odnieśli ważne zwycięstwo w kontekście walki o drugą lokatę na zakończenie sezonu. Na wyjeździe pokonaliśmy rezerwy III-ligowego Sokoła Aleksandrów Łódzki 3:0. Dwie bramki z rzutów karnych zdobył Piotr Grzejdziak, a ostatnie trafienie dołożył Michał Abramczyk. Na dwie kolejki przed końcem mamy trzy punkty przewagi nad trzecim LKS-em Rosanów. Bilans meczów bezpośrednich z klubem z okolic Zgierza jest dokładnie taki sam (my zwyciężyliśmy 3:0 w Rzgowie, w takim samym wymiarze przegraliśmy w Rosanowie), zatem w przypadku równej ilości punktów o kolejności zadecyduje różnica bramek ze wszystkich spotkań. Na tą chwilę nasz bilans wynosi +50, natomiast rosanowian +21. Możemy zatem w ciemno powiedzieć, że zwycięstwo w najbliższym meczu z GLKS-em Sarnów/Dalików da nam wicemistrzostwo klasy okręgowej, niezależnie od innych wyników. Czy będzie to jedynie prestiżowy tytuł, dowiemy się niebawem. Coraz głośniej słychać plotki o możliwych barażach o awans do IV ligi dla trzech wicemistrzów "okręgówek" (łódzkiej, piotrkowskiej i sieradzkiej). Stałoby się tak, gdyby mistrz tej klasy ze Skierniewic, Olimpia Chąśno, zrezygnował z awansu. Na chwilę obecną nie mamy więcej informacji.

Zwycięstwo dające pewne utrzymanie odniósł zespół rezerw. Po bardzo słabym meczu w naszym wykonaniu pokonaliśmy Burzę Pawlikowice 2:1. Spotkanie rozpoczęło się nietypowo, gdyż w niepełnym składzie w Rzgowie pojawili się zarówno goście, jak i sędziowie. Po ok. 10 minutach gry na boisku pojawił się jedenasty zawodnik Burzy, chwilę później dołączył trzeci arbiter, którego na początku zastępował nasz rezerwowy zawodnik, Damian Agatka. Po 20 minutach prowadziliśmy już 2:0, a bramki strzelili najskuteczniejsi gracze drużyny Jerzego Rutkowskiego, Tomek Włoskowicz i Łukasz Modranka. Niestety, jak się później okazało był to koniec strzeleckich popisów w wykonaniu Zawiszy. Po raz kolejny stworzyliśmy sobie wiele szans na podwyższenie rezultatu, jednak zawodziła skuteczność. Tuż przed przerwą kontaktowego gola zdobyli za to przyjezdni, którzy wykorzystali błędy naszych obrońców. W drugiej odsłonie kilka razy drżeliśmy o wynik. Najgroźniej było w okolicach 70 minuty, gdy strzał z powietrza napastnika z Pawlikowic kapitalnie na poprzeczkę zbił Damian Król. Na szczęście udało się nam dowieźć korzystny rezultat do końca. Zwycięstwo zagwarantowało nam utrzymanie. W przypadku korzystnych wyników w dwóch ostatnich kolejkach możemy zakończyć rozgrywki na 9. miejscu.

Sokół II Aleksandrów Łódzki - Zawisza Rzgów 0:3 (0:1)

Bramki: Piotr Grzejdziak 36' - karny, 70' - karny; Michał Abramczyk 78'

Zawisza II Rzgów - Burza Pawlikowice 2:1 (2:1)

Bramki: Łukasz Modranka 14', Tomasz Włoskowicz 20' - Michał Kosowski 45'

Skład: Król - Matecki ż, Poros (k) ż, Janasiak, Pacześ - Modranka (Mateusz Gałek 65'), Jędrzejewski, Krogulec (Masztakow 60'), K. Stępniewski (Kołaciński 86'), Wróblewski ż - Włoskowicz

Rezerwowi: Michał Gałek - Agatka, Lukanović, Tyl