Wczorajsze zwycięstwo 9:3 nad Polonią Andrzejów daje nam już pewny tytuł mistrzowski klasy E1 Orlik!

Jak na najlepszą drużynę obecnego sezonu w Orlikowej lidze przystało nasz zespół w meczu na szczycie potwierdził swoją klasę. Tylko początkowe minuty pierwszej kwarty przyniosły lekkie zdenerwowanie w naszych szeregach. Zaczęło się zgodnie z planem kiedy nasz zespół na prowadzenie po strzale głową wyprowadził Dominik Czyżykowski. Jednak od razu po wznowieniu goście doprowadzili do remisu, a niedługo później zdołali strzelić kolejnego gola. Dopiero w końcowych minutach pierwszej odsłony do remisu doprowadził Paweł Grudziński, a chwilę później prowadziliśmy już po bramce Adriana Gieracha.

W kolejnych odsłonach meczu sytuacja była już pod naszą kontrolą. Jednak trzeba obiektywnie trzeba zauważyć, że zawodnicy z Andrzejowa mieli też kilka dogodnych sytuacji, ale albo ratowała nas porzeczka albo bardzo udanymi interwencjami imponował Marcel Lorentowicz. Polonia dopięła swego dopiero przy stanie 7:2 kiedy to zdobyła swojego trzeciego i jednocześnie ostatniego gola w meczu. Naszym zawodnikom udało się dołożyć się jeszcze 2 bramki i spotkanie ostatecznie zakończyło wynikiem 9:3!

Tym zwycięstwem wzięliśmy rewanż za jedyną do tej pory porażkę, odniesioną jeszcze na jesień, właśnie w meczu w Andrzejowie z Polonią. Ale co najważniejsze, jak napisaliśmy w tytule artykułu, zapewniliśmy sobie mistrza ligi E1 Orlik! Do odniesienia tego sukcesu potrzebne było 18 zwycięstw, 1 remis i 1 porażka. Jednak do zakończenia sezonu pozostały jeszcze dwie kolejki i nasze statystyki mogą jeszcze ulec poprawie.

I choć na podsumowania przyjdzie jeszcze czas to po zakończeniu wczorajszego spotkania w powietrze wystrzeliły korki okolicznościowych "szampanów"! W końcu jak mistrz to mistrz i zdecydowanie było co świętować!!

Brawo Zawisza!!

Zawisza Rzgów 2006 - Polonia Andrzejów 2006 9:3 (3:2, 3:0, 3:1)

Bramki dla Zawiszy: Dominik Czyżykowski 4', 49'; Paweł Grudziński 20', Adrian Gierach 20', Jakub Derczyński 24', 26'; Miłosz Kamiński 32', Oliwier Hilt 42', 57'

Skład: Marcel Lorentowicz – Paweł Grudziński, Oliwier Hilt, Wiktor Chachuła (k), Mateusz Bogusz, Dominik Czyżykowski, Natalia Sikorska, Adrian Gierach, Miłosz Kamiński, Jakub Derczyński, Adrian Woźniak, Oskar Skrobiszewski

Trener: Marcin Sikorski    Kierownik: Adrian Pogoda