Pierwszy mecz u siebie w nowym IV-ligowym sezonie już jutro. Naszym przeciwnikiem będą Zjednoczeni Bełchatów.

Po krótkiej letniej przerwie nowy sezon 2016/2017 na własnym boisku zainauguruje nasza pierwsza drużyna. Naszym przeciwnikiem będzie czwarta drużyna ubiegłego sezonu Zjednoczeni Bełchatów.

Ligowy sezon nie rozpoczął się zbyt dobrze dla Zawiszy. Pomimo całkiem niezłej gry i wielu okazji do zdobycia więcej niż tylko jednego gola, szczególnie w pierwszej połowie spotkania, nie udało się naszej drużynie przywieźć choćby jednego punktu z boiska tegorocznego beniaminka z Kwiatkowic.

Zatem pierwsze spotkanie na własnym boisku będzie też okazją do zdobycia pierwszych punktów. W tym zadaniu będzie chciał nam przeszkodzić nie byle jaki przeciwnik. Drużyna Zjednoczonych to rewelacja zakończonego całkiem niedawno sezonu 2015/2016. Nam do tej pory siedzi w głowach szczególnie ubiegłoroczne jesienne spotkanie, również na naszym boisku, kiedy to prowadząc 3:1 na 10 min przed zakończeniem meczu, ostatecznie przegraliśmy 3:4. Sobotnie spotkanie będzie jednocześnie okazją do wzięcia rewanżu za tamten pojedynek.

Siłą napędową naszego przeciwnika jest bez wątpienia najlepszy strzelec ubiegłego sezonu Kamil Kowalczyk, jednak ten zawodnik nie powinien się pojawić w sobotę na boisku gdyż dopiero dochodzi do siebie po odniesionej kontuzji kolana. Co za tym idzie siła ofensywna popularnych United będzie bardzo mocno osłabiona. W poprzedniej kolejce Zjednoczeni nieznacznie pokonali Polonię Piotrków 1:0, po meczu trener zespołu z Bełchatowa nie krył, iż nie była to jeszcze taka gra jego zespołu, która mogłaby go satysfakcjonować.

Podsumowując przed naszym zespołem trudne spotkanie, jednak ta drużyna w poprzednim sezonie wiele razy pokazała swój charakter i spore umiejętności. Liczymy na dobry mecz oraz jeszcze lepsze zaprezentowanie się przed własną publicznością i nowych i "starych" zawodników w stosunku do spotkania w Kwiatkowicach. Kibiców natomiast zapraszamy na stadion przy ul .Tuszyńskiej w jak największej liczbie, a miejmy nadzieję nasz zespół odwdzięczy się im trzema punktami, na pewno taki wynik jest jak najbardziej w zasięgu naszej drużyny. Początek spotkania o godzinie 18. Do zobaczenia na Zawiszy!!