Wyjazdowe spotkanie 14. kolejki klasy okręgowej pomiędzy Orłem Parzęczew a rezerwami Zawiszy kończy się zwycięstwem gospodarzy 3:1 (1:0). Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Marcin Rutkowski z rzutu karnego w 87 min.

Od samego początku wiadomym było, że o punkty w dzisiejszym spotkaniu będzie niesamowicie ciężko. Przeciwnik to jedna z czołowych drużyn ligi, mająca w swoich szeregach lidera klasyfikacji strzelców Łukasza Olczyka (20 bramek). Średnio w każdym meczu zdobywają blisko 5 goli. Z powodu dzisiejszego meczu pierwszego zespołu rezerwy nie mogły skorzystać z wielu zawodników trenera Jacka Włodarczewskiego. Pierwsze minuty minęły głównie na walce w środku pola. Z biegem czasu do głosu zaczęli jednak coraz bardziej dochodzić gospodarze, w barwach których zdecydowanie wyróżniał się Austin Ejike. To właśnie ten zawodnik w pierwszej połowie kilkukrotnie próbował zaskoczyć Marcina Zielińskiego. Jeden z jego strzałów zatrzymał się na poprzeczce, a drugi znakomicie obronił Zieliński. Jednak do trzech razy sztuka. W 35 min. zostawiony bez opieki naszych obrońców Ejike przymierzył z 16 metra w długi róg naszej bramki, wyprowadzając Orzeł na prowadzenie. Parzęczewianie mieli jeszcze kilka innych dogodnych sytuacji, jednak udawało nam się wyjść z nich obronną reką. Była również szansa na wyrównanie. Do prostopoadłego podania wyszedł Krystian Sońta, wygrał walkę o piłkę z obrońcą rywali, jednak przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem przeciwników. Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Orła. Do rzutu wolnego wykonywanego z ok. 25 m. podszedł Ejike, i pięknym strzałem ponad murem podwyższył prowadzenie. Od tego momentu gra wyrównała się, cały czas minimalną przewagę mieli jednak gospodarze. W 75 min. parzęczewianie zdobyli trzecią bramkę i zdecydowanie spuścili z tonu. Wykorzystali to nasi zawodnicy, zdobywając honorowe trafienie w 87 min. Faulowany w polu karnym był Dawid Jędrzejewski, do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Marcin Rutkowski i pewnym strzałem pokonał bramkarza Orła. Mieliśmy również znakomitą okazję do strzelenia drugiego gola w doliczonym czasie gry. Rajd Adama Wróblewskiego lewą stroną zakończony został podaniem do Maćka Bartłomiejczyka, którego uderzenie zdołał wybić na rzut rożny golkiper gospodarzy. Chwilę później arbiter zakończył spotkanie. Ostatni mecz w tej rundzie rozgrywamy w niedzielę 15 listopada op godz. 11 na Stadionie Miejskim w Rzgowie, a rywalem podopiecznych Jerzego Rutkowskiego będzie Start Brzeziny.

Orzeł Parzęczew - Zawisza II Rzgów 3:1 (1:0)

Bramki: Ejike 35', 52'; Błaszczyk 75' - Marcin Rutkowski 87 - karny

Skład: Zieliński - Madejski, Rutkowski, Skupień, Kordys - Jóźwiak, Jędrzejewski ż, Wróblewski, Kaczmarkiewicz, Bartłomiejczyk ż - Sońta (Poros 46' ż)

Rezerwowi: Jargan, Pietrzko, Młoczkowski