Zespół juniorów przegrywa z niepokonanym w tym sezonie AKS-em SMS Łódź 2:3. Bramki dla nas zdobyli Patryk Kmieć i Bartłomiej Sztandor.

Mecz rozpoczął się od dwóch ataków gości. Raz oddali niecelny strzał, raz dobrze interweniował Adrian Owczarek. W 6 min. powinno być 1:0 dla Zawiszy. Po dośrodkowaniu Dawida Kacprzyka w idealnej sytuacji znalazł się Patryk Kmieć, jednak jego strzał poleciał nad bramką. Trzy minuty później Patryk zrehabilitował się za wcześniejsze pudło. Świetny rajd Łukasza Modranki, który wystawił piłkę Patrykowi Kmieciowi a ten umieścił ją w siatce. Po stracie gola do głosu doszli rywale, jednak dobrze dysponowany był Owczarek. W 20 min. kopia sytuacji bramkowej, tym razem jednak strzał Patryka Kmiecia zablokował obrońca. Chwilę później kolejna znakomita sytuacja Patryka Kmiecia, który stanął oko w oko z golkiperem rywali, górą był jednak bramkarz. W 34 min. kolejny raz Patryk Kmieć znalazł się w wyśmienitej sytuacji po dograniu Kacprzyka z bocznych rejonów, jednak uderzył niecelnie. W przerwie trener Marcin Rutkowski był zmuszony dokonać trzech zmian, które wynikały z przepisów ŁZPN-u, bowiem cała zmieniona trójka (Modranka, Konrad Jakubiec i Mateusz Kuśmirowski) grała połowę piątkowego spotkania w Uniejowie w klasie okręgowej. Brak tych zawodników przełożył się na obraz gry, przewagę osiągnęli przeciwnicy. Do remisu mogli doprowadzić już w 49 min., jednak kapitalnie w sytuacji sam na sam interweniował Owczarek. Swojego dopięli jednak dziesięć minut później. Do wrzutki z lewej strony doszedł napastnik łodzian, przyjął piłkę w polu karnym i mocnym strzałem nie dał szans Owczarkowi. Po bramce gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W 79 min. stracona piłka przez naszych napastników w polu karnym gości, szybka kontra, precyzyjne uderzenie z dystansu i było już 1:2. Nasza odpowiedź przyszła trzy minuty później. Lewą stroną popędził Mateusz Gałek, dograł w pole karne do Bartłomieja Sztandora, a ten ze spokojem doprowadził do wyrównania. Końcówka należała niestety do rywali, którzy w 86 min. strzelili zwycięskiego gola. Szkoda straconych punktów, rywal był bowiem w naszym zasięgu. Kolejny mecz już za tydzień, w Rzgowie będziemy podejmować Borutę Zgierz.

 

Zawisza Rzgów 1998 - AKS SMS Łódź 1998

Bramki dla Zawiszy: Patryk Kmieć 9', Bartłomiej Sztandor 82'

Skład: Owczarek - Agatka, P. Koszowski, Kołaciński, Jakubiec (Pacześ 46') - Kacprzyk, Kuśmirowski (Najgebauer 46'), Sztandor, Mateusz Gałek - P. Kmieć, Modranka (K. Kmieć 46')

Rezerwowi: Michał Gałek - A. Mikinka, Kasprzak