Pierwszy z turniejów towarzyszących obchodom 70-lecia GLKS "Zawisza" już za nami. W sobotę swoimi umiejętnościami pochwalili się zawodnicy z kategorii Żak. 

W Zawiszy z miesiąca na miesiąc przybywa nowych zawodników, stąd też pomysł mieszkańców Gminy, aby pokazać naszych sportowców na okolicznościowych Turniejach. Włodarze Zawiszy bardzo chętnie przystają na wszelkie inicjatywny społeczności stąd też wspólna organizacja pierwszej z takich imprez. 

W turnieju udział wzięło 8 zespołów, a najliczniejszą grupę stanowili zawodnicy z naszej Gminy. Łącznie w turnieju na boiskach wystąpiła około 80-osobowa grupa młodych piłkarzy. Dodając do tego sztaby szkoleniowe oraz zgromadzonych kibiców na naszym stadionie zebrała się prawie 200-osobowa grupa uczestników. Nasz turniej nie był jednocześnie jedyną atrakcją tego weekendu w Rzgowie, stąd zgromadzona liczba cieszy podwójnie.

Sam turniej najpierw toczony był w dwóch grupach po 4 zespoły. Po pierwszej części rozgrywek nastąpiła krótka przerwa na ciepły posiłek, następnie rozegrana została faza pucharowa, a w niej mecze o poszczególne miejsca. O bieżące informowanie o wynikach i prawidłowy przebieg zawodów zadbał spiker, a nad zdrowiem głównych aktorów czuwała opieka medyczna. Idąc z duchem sportu, bardzo młodym wiekiem zawodników oraz regułami jakie towarzyszą podobnym rozgrywkom organizowanym pod egidą ŁZPN wskażemy tylko pierwszą trójkę sobotnich zmagań. Zaznaczamy przy tym, że postawa każdej z drużyn była na bardzo wysokim poziomie i wszyscy są bez wątpienia wygranymi tego turnieju.

Całe zawody wygrała drużyna Pogoni Zduńska Wola, która w finale pokonała naszego przedstawiciela Zawiszę Rzgów. Na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna Teofilka Łódź.

Regulamin przewidywał także wybranie najlepszego zawodnika, strzelca i bramkarza zawodów, a po naradzie zostali nimi wybrani:

- Najlepszy zawodnik - jedyna dziewczynka biorąca udział w Turnieju - Ola Czapska z Pogoni Zduńska Wola

- Najlepszy strzelec -  Franek Krysiński z Teofilka Łódź

- Najlepszy bramkarz - Kacper Truskolaski z Zawiszy Rzgów.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!!!

Nie obyło się także bez pucharów. Poza najlepszą trójką, okolicznościowe puchary odebrali kapitanowie wszystkich drużyn uczestniczących w Turnieju.

Na całe szczęście pogoda spłatała nam tylko małego figla, gdyż po bardzo ładnym poranku przyszło zachmurzenie i porywisty wiatr. Udało się jednak rozegrać cały turniej, a pierwsze krople deszczu pojawiły się dopiero po uprzątnięciu stadionu.

Dziękujemy wszystkim przybyłym, zarówno drużynom, jak i kibicom za uczestnictwo w naszym Turnieju! Do zobaczenia na Zawiszy!!

_____________________________________________________________________________

Przypominamy, iż turniej zorganizowany został w ramach inicjatywy nieformalnej grup mieszkańców Rzgowa "Nauka przez sport", która napisała wniosek o przyznanie środków w ramach "Programu mikrodziałań dla aktywnych mieszkańców" skierowanego do społeczników i organizacji pozarządowych działających na rzecz Gminy Rzgów (pisaliśmy o tym w artykule z dnia 5 czerwca "Grant na lepszy start"). Jeszcze raz wymienionej wyżej grupie za udzielone wsparcie i współpracę z naszym Stowarzyszeniem serdecznie dziękujemy!!

 

 

 

 


Nie masz uprawnień do dodawania komentarzy