Kolejna, 6 już drużyna zgłoszona do rozgrywek zorganizowanych przez ŁZPN, zaprezentowała się na zielonej murawie.

W dniu 23 kwietnia br. w Konstantynowie Łódzkim odbył się pierwszy turniej, a zarazem pierwszy oficjalny mecz naszej nowej drużyny w historii, w ramach rozgrywek zorganizowanych przez Łódzki Związku Piłki Nożnej w kategorii U-8.

Nowa formuła rozgrywek dla dzieci w najmłodszych rocznikach została ujednolicona i wprowadzona przez Polski Związek Piłki Nożnej. W tym miejscu należy przywołać dwa punkty Regulaminu, które są nowością, a jednocześnie powrotem do „korzeni” piłki nożnej. Pierwszy dotyczy sprawy sędziów. Po prostu ich nie ma! Dzieci same sobie sędziują, tak jak to miało miejsce na podwórkach jeszcze kilkanaście lat temu. Drugi dotyczy zakazu publikacji wyników tych rozgrywek. Ma to na celu wyeliminowanie "presji wyników" na najmłodszych graczach i przede wszystkim ich rodzicach. Najważniejszą zasadą prowadzenia takich rozgrywek jest zabawa poprzez grę i możliwość aktywnego spędzania czasu w gronie rówieśników.

Możemy jedynie dodać, iż mecze były bardzo wyrównane i toczyły się w przyjaznej atmosferze. Według wyboru naszych zawodników najlepszym graczem w zespole wybrano Marcela Łuczaka, a najlepszym strzelcem naszej drużyny został Szymon Pietrzak. Choć oczywiście na pochwały zasługują także i pozostali zawodnicy. Gratulujemy!!

Kolejny turniej zaplanowano na 14 maja, również w Konstantynowie, ale gospodarzem zawodów tym razem będzie Konstantynowska Akademia Sportu.


Nie masz uprawnień do dodawania komentarzy