W swoim inaugurującym sezon ligowy 2016/2017 meczu drużyna Młodzików odnosi zdecydowane zwycięstwo 5:1 nad zespołem Iskry Dobroń.

W premierowym meczu przyszło nam zmierzyć się z drużyną, o której nie wiedzieliśmy zbyt wiele. Nie występowała ona w zeszłym roku w naszej lidze, a jedynie mieliśmy okazję spotkać się na jednym z rozgrywanych turniejów halowych.

Inauguracja w wykonaniu Młodzików wyszła bardzo udanie. Odnieśliśmy pewne i przekonujące zwycięstwo choć to goście jako pierwsi trafili do naszej bramki. Po strzale jednego z przeciwników i niefortunnym rykoszecie piłka wpadła do naszej siatki. Strata tej bramki podziałała na naszych zawodników jak przysłowiowa płachta na byka i w kolejnych minutach na boisku rządziła już Zawisza. W pierwszej połowie zdominowaliśmy poczynania na boisku, Iskra może jeszcze tylko jeden raz zdołała zagrozić naszej bramce. Na jednego gola gości odpowiedzieliśmy trzema i do szatni na przerwę schodziliśmy prowadząc 3:1.

W drugiej odsłonie nie pozwoliliśmy już zawodnikom z Dobronia na zmniejszenie strat, sami strzelając dwie dodatkowe bramki. Bardzo dobrze w tym spotkaniu funkcjonowały nasze skrzydła, na których szaleli Patryk Kubas i Michał Koszowski. Instynktem strzeleckim błysnęli Piotrek Nowak i wspomniany już wcześniej Michał Koszowski. Dobrą grą, a przede wszystkim odpowiedzialną i waleczną postawą wykazał się Seweryn Bończak. Generalnie brawa należą się całej drużynie. Cieszy wynik i gra naszego zespołu. Widać, że odbyty w Kleszczowie obóz nie poszedł na marne. Następne spotkanie podopieczni trenera Roberta Górskiego rozegrają w Pabianicach z tamtejszym Włókniarzem. Brawo Zawisza!!!

Zawisza Rzgów - Iskra Dobroń 5:1 (3:1)

Manowski - Moczulski, Kapuścik, Strycharski, Jędrzejczak, Bończak, Kuliński, Nowak, Kubas, Koszowski, Słoń

Bramki: Nowak x3, Koszowski 2x

Trener: Robert Górski

Kierownik: Radosław Kubas