Trzeci turniej rozegrany w ramach programu "Grant na lepszy start" także już za nami. W ostatni czwartek przyglądaliśmy się halowym zmaganiom zawodników urodzonych w 2008 roku i młodszych.

Podobnie jak w przypadku tych zorganizowanych w czerwcu, rozegranie tego turnieju było następstwem pomysłu mieszkańców Gminy. Kolejny raz także bardzo chętnie wsparliśmy taką inicjatywę i dołożyliśmy wszelkich starań do prawidłowej ich realizacji.

Tym razem, w związku z niskimi temperaturami na świeżym powietrzu i jednocześnie w trosce o zdrowie wszystkich uczestników postanowiono rozegrać zawody sportowe na hali. Także zasady czwartkowego turnieju różniły się nieco od poprzednich zawodów. Nie zmieniła się tylko liczba drużyn bo także i teraz było ich 8. Po pierwsze zrezygnowano z systemu pucharowego i nie wyłoniono jednego zwycięzcy całych rozgrywek. Jednocześnie nie wybrano także najlepszej trójki zawodników. Uznaliśmy, że najważniejszą sprawą takich zawodów była dobra zabawa samych zawodników, a nie nagradzanie ich za osiągnięte wyniki. Co prawda część sportowców, która pokazała swoje niemałe umiejętności, bierze już udział w rozgrywkach ligowych z przypisywanymi punktami, to jednak w głównej mierze nadal uczą się oni piłkarskiego rzemiosła. Zrezygnowaliśmy także z sędziowania poszczególnych spotkań, tak aby nie przeszkadzać aktorom tamtego wieczoru. A nad sprawnym przebiegiem całego wydarzenia czuwali trenerzy i kierownicy drużyn.

Kolejny raz zawodnicy mogli liczyć na drobny poczęstunek, który chyba przypadł im do gustu :), a także na opiekę medyczną.

Także i teraz nie obyło się bez pucharów. Ale system premiowania okazał się inny od poprzedniego. Z racji nieprowadzenia żadnej klasyfikacji, ani nie odnotowywania wyników spotkań jako zwycięzców wybrano wszystkie 8 drużyn, a każda z nich otrzymała taki sam puchar z jednakową dedykacją - Zwycięzcy rozegranego turnieju!! O ich wręczenie poprosiliśmy obecną na trybunach Wiceburmistrz Rzgowa Panią Małgorzatę Rózgę, na co dzień przede wszystkim mamę jednego z naszych zawodników. Wszystkie drużyny po kolei podchodziły po należny za włożony wysiłek puchar i w geście nieukrywanego triumfu wznosiły go wspólnie nad swoje głowy. Ten widok był także chyba najlepszą nagrodą dla organizatorów tego turnieju bo takiego wyrazu szczęścia i dumy na twarzach zawodników dawno nie widzieliśmy! A to z kolei pokazało, że dla wciąż jeszcze młodych zawodników nie liczą się punkty czy klasyfikacje, a najbardziej wspólna zabawa i wykazanie się w boju ze swoimi rówieśnikami. Dodatkowo, doceniając ich trud, na ręce trenerów przekazane zostały dla każdego zawodnika z osobna drobne nagrody rzeczowe.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, jak i kibicom za uczestnictwo w Turnieju! Do zobaczenia na Zawiszy!!

_____________________________________________________________________________

Przypominamy, iż tak jak w przypadku wcześniejszych dwóch turniejów, także i ten zorganizowany został w ramach inicjatywy tym razem nieformalnej grup mieszkańców Rzgowa "Dzieciaki naszą przyszłością", która napisała wniosek o przyznanie środków w ramach "Programu mikrodziałań dla aktywnych mieszkańców" skierowanego do społeczników i organizacji pozarządowych działających na rzecz Gminy Rzgów (pisaliśmy o tym w artykule z dnia 5 czerwca "Grant na lepszy start"). Jeszcze raz wymienionej wyżej grupie za współpracę z naszym Stowarzyszeniem serdecznie dziękujemy!!