Coraz gorzej wygląda sytuacja ligowa naszych rezerw, przegrywają oni z beniaminkiem ligi 0:2. Po 5 kolejkach mamy tylko 4 punkty.

Zdjęcie oraz relacja z tego spotkania z portalu eku24.net:

"W piątej kolejce nowego sezonu w łódzkiej Klasie Okręgowej, swoją pierwszą wygraną odniósł GKS Bedlno. Podopieczni Łukasza Znyka pokonali rezerwy czwartoligowego Zawiszy Rzgów 2:0.

Mecz znakomicie rozpoczęła drużyna gospodarzy, która całkowicie zdominowała rywala. Składne akcje kończyły się dużym zagrożeniem pod bramką rzgowian, jednak dobrych sytuacji nie wykorzystali Wiśniewski i Okupski. Dopiero w 17. minucie po kolejnej akcji lewą stroną gola, strzałem z ostrego kąta, zdobył Pacałowski.

Po zdobyciu gola mecz się wyrównał i coraz śmielej poczynali sobie zawodnicy Zawiszy. W 32. minucie z najbliższej odległości pomylił się napastnik Zawiszy, mając przed sobą pusta bramkę. Mimo kilku okazji z obu stron wynik do przerwy nie uległ zmianie.

W drugiej połowie tempo meczu wyraźnie spadło. Gospodarze zdawali się być zadowoleni z wyniku, a goście nie potrafili stworzyć groźnej sytuacji. Dopiero w 73. minucie pięknym strzałem spod linii bocznej boiska popisał się Damian Michalski, co uspokoiło wszystkich zawodników i kibiców GKSu.

Na boisko w obu drużynach pojawili się zawodnicy rezerwowi. W drużynie Zawiszy spore ożywienie wniósł czarnoskóry napastnik, jednak wynik nie uległ już zmianie i GKS Bedlno zdobył zasłużone trzy punkty.

- Był to mecz, który po prostu musieliśmy wygrać. Sprawa naszego utrzymania się w lidze rozstrzyga się już teraz i już zbyt długo trwało nasze wprowadzanie się do gry w tej lidze. Na pewno każdy mecz na wyjeździe będzie bardzo ciężki, dlatego u siebie w każdym meczu musimy walczyć o komplet punktów i tak musi być również za tydzień. Chcę również podziękować za liczną obecność kibiców i zaprosić na kolejny mecz z Włókniarzem Konstantynów, który odbędzie się w sobotę o godzinie 16:00 - powiedział po meczu prezes GKSu, Kamil Gałązka."

GKS Bedlno - Zawisza II Rzgów 2:0 (1:0)

Bramki: Pacałowski 12', Michalski 59'

Skład: Raźny - Socha, Gałkiewicz, Janasiak (k), Jakubiec - Niżnikowski (K. Stępniewski 8'), Kuśmirowski (Aiteka-Odus 55'), Jędrzejewski, Krogulec, Sztandor - Modranka

Rezerwowi: Lilly - P. Kmieć