Z związku z coraz częstszymi rozmowami dotyczącymi nowego obiektu oraz coraz większym zainteresowaniem osób pragnących rozwijać swoje sportowe talenty przygotowana została petycja w sprawie budowy nowego ośrodka sportowego.

Szanowni Kibice i Sympatycy GLKS Zawiszy Rzgów oraz wszyscy, którym na sercu leży rozwój kultury fizycznej w naszej Gminie

poniżej zamieszczamy petycję jaką nasz Klub skieruje do Urzędu Miejskiego w Rzgowie na ręce Burmistrza Rzgowa i  Rady Miejskiej w Rzgowie w sprawie budowy nowego obiektu sportowo-rekreacyjnego.

Potrzebna jest Wasza POMOC w zbieraniu pod nią podpisów.

Dla osób zainteresowanych, na dole tej informacji, zamieszczamy do pobrania oryginał petycji i listę do zbierania podpisów, które można wydrukować i zebrać podpisy wśród rodziny oraz znajomych. Podpisane listy można dostarczyć do siedziby Klubu lub zeskanowane przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Gorąco prosimy o wsparcie i uczestnictwo. Każdy podpis się liczy!!!

"Petycja

                My niżej podpisani, zwracamy się do Burmistrza Gminy Rzgów oraz Radnych Miasta Rzgów z apelem i prośbą o wszczęcie procedury realizacji budowy obiektu sportowo-rekreacyjnego. Nadszedł taki czas, kiedy to przy aktualnym bardzo dużym zainteresowaniu rozwojem sportowym ze strony mieszkańców przede wszystkim naszej Gminy, obecny posiadany obiekt w żaden sposób nie spełnia oczekiwań sportowego środowiska.

                Potrzeba budowy nowego obiektu jest już od dłuższego czasu tematem wielu rozmów pomiędzy osobami, którym na sercu leży prawidłowy rozwój kultury fizycznej wśród mieszkańców Gminy Rzgów. Wszyscy, którym zależy na rozwoju sportu na terenie naszej Gminy wiedzą, że posiadany obiekt jest niewystarczający w stosunku do potrzeb życia sportowego Gminy. Jednocześnie wiemy, że w naszej Gminie znajduje się bardzo wielu zdolnych i obiecujących zawodników, którzy nie mają pełnych możliwości rozwoju i osiągania sportowych sukcesów. Młodzi piłkarze, mimo ogromnego talentu mogą czuć się niedowartościowani i porzucić sport, który mógł stać się powodem do dumy ich samych i całego naszego  środowiska. Nie brakuje nam bowiem talentów, ale miejsca do ich rozwijania. Dbanie o zawodników, interesowanie się ich problemami – to nie tylko zadanie trenera, ale także tych, którzy mają wpływ na to by stworzyć im odpowiednie zaplecze.

Stowarzyszenie GLKS „Zawisza” w Rzgowie, jako klub sportowy realizujący zadania związane z rozwojem kultury fizycznej, szkoli obecnie około 200 zawodników. W stosunku do roku ubiegłego liczba osób uczestniczących w zajęciach wzrosła dwukrotnie i tylko brak odpowiednich warunków treningowych sprawia, że nie może zapewnić wszystkim zainteresowanym odpowiednich możliwości w rozwijaniu sportowych pasji. Na dzień dzisiejszy posiadamy cztery drużyny seniorskie (IV liga, Klasa Okręgowa, Oldboy, III liga kobiet) oraz sześć grup młodzieżowych (roczniki 1999-2001, 2004/05, 2006/07, 2008, 2009, 2010). Po zakończonym niedawno okresie wakacyjnym przeżywamy prawdziwy „boom” jeśli chodzi o zainteresowanie uprawianiem piłki nożnej w naszym Stowarzyszeniu przez najmłodszych adeptów sportu. W każdym „młodym” roczniku na treningach pojawia się każdorazowo grupa około 30 zawodników. Nie chcielibyśmy doprowadzić do sytuacji, kiedy to w czasach bardzo dużego rozwoju technologicznego i częstego przebywania dzieci i młodzieży przed komputerem zamiast na świeżym powietrzu, zmuszeni będziemy kolejnym chętnym osobom odmówić możliwości rozwoju własnej kultury fizycznej.

Brak możliwości objęcia fachową opieką większej liczby wychowanków dowodzi jak poważnym problemem społecznym jest brak ośrodka, który może skupiać życie sportowe Gminy Rzgów od najmłodszych roczników. Jak pokazują ogólnodostępne badania i obserwacje uprawianie sportu sprawia, że młodzi ludzie umieją sobie stawiać i osiągać w życiu coraz ambitniejsze cele. Tylko od nas zależy, czy nasza młodzież będzie mogła rozwijać swoje sportowe pasje.

                Jednocześnie w związku ze zbliżającymi się pracami nad utworzeniem budżetu miasta na rok 2017 zwracamy się z prośbą o uwzględnienie w przyszłorocznym budżecie środków niezbędnych do rozpoczęcia wymienionej wyżej inwestycji oraz zabezpieczenie kolejnych środków w Wieloletniej Prognozie Finansowej.

Nadmieniamy, iż sfinansowanie budowy nowego obiektu niekoniecznie musiałoby spoczywać tylko i wyłącznie na barkach budżetu naszej Gminy. W 2016 roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadania inwestycyjnego w Programie Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Łódzkiego na 2016 rok w ramach Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Dzięki temu programowi możliwe było między innymi dofinansowanie zadań związanych z budową boisk, w tym również boisk wielofunkcyjnych. 

                Ponadto zwracamy się z wnioskiem o zwołanie komisji społecznej, której zadaniem byłoby utworzenie grupy roboczej mającej na celu wypracowanie stanowiska spełniającego oczekiwania każdej z zainteresowanych tą inwestycją stron.

                Podsumowując wszyscy podpisani pod niniejszą petycją oczekują na pozytywne rozpatrzenie oraz rozpoczęcie prac związanych z budową nowego ośrodka sportowego, które będzie służyło obecnemu i następnym pokoleniom mieszkańców naszej Gminy. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że budowa nowego obiektu sportowego będzie znaczącym krokiem w kierunku zapoczątkowania zmian w świadomości naszych dzieci i współobywateli, do zbudowania w nich wiary i przekonania, że nasz rozwój i nasza przyszłość jest w naszych rękach.

Z poważaniem

Zarząd i członkowie GLKS „Zawisza” w Rzgowie

Sympatycy GLKS „Zawisza” w Rzgowie

Mieszkańcy Gminy Rzgów"

 

Linki do pobrania petycji i listy poparcia:

Petycja.pdf

Lista poparcia.pdf