Pierwszy w historii wspólny piknik zawodników trenujących w Zawiszy, ich rodziców oraz włodarzy Rzgowa odbył się w minioną niedzielę.

Tego dnia postanowiono oficjalnie pożegnać zakończony niedawno sezon rozgrywkowy 2018/2019. Formuła pikniku kiełkowała w głowach Zarządu Zawiszy już od dawna, aż w końcu udało się go zrealizować. I bez wątpienia był to najlepszy z możliwych do realizacji pomysłów. Okazji do świętowania na zakończenie minionego sezonu było bez liku, a i to utwierdzało nas w przekonaniu o konieczności organizacji takiego wydarzenia. Ideą takiego spotkania było przede wszystkim scalenie całego środowiska związanego z Zawiszą począwszy od samych zawodników, trenerów i kierowników poszczególnych zespołów, rodziców najmłodszych i tych trochę starszych zawodników, aż do władz Gminy Rzgów. Było także okazją do nagrodzenia zespołów, które zapisały się swoimi wynikami w bogatej historii rzgowskiego Zawiszy oraz nagrodzeniem pozostałych za ich niemałe boiskowe wyczyny oraz trud włożony w codzienne treningi.

Śmiało można powiedzieć, że w pikniku udział wzięło około 200 osób, z czego prawie połowę stanowili zawodnicy i zawodniczki Zawiszy!! Gdyby nie rozpoczęty okres wakacyjny to ta liczba mogłaby jeszcze chociażby o połowę wzrosnąć z uwagi na fakt, że reprezentacje niektórych zespołów tego dnia nie stanowiły nieraz nawet połowy drużyny, nie mówiąc już o ich opiekunach. I tak na zakończeniu sezonu mogliśmy zobaczyć, oprócz zawodników oraz licznej grupy ich trenerów i opiekunów prawie wszystkich zespołów, władze Rzgowa w osobach Burmistrza Pana Mateusza Kamińskiego i Wiceburmistrz Pani Małgorzaty Rózgi (jesteśmy jednocześnie przekonani, że byliby z nami również i bez piastowanych funkcji - ich pociechy przecież także reprezentują barwy Zawiszy :)), a także miejskich radnych, jak chociażby Przewodniczących Pana Radosława Pełkę i Pana Marka Bartoszewskiego, Panią Annę Tumińską-Kubasę, Pana Stanisława Zaborowskiego oraz Pana Jarosława Świerczyńskiego. Swoją obecnością zaszczycił nas też Wiceprezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej Pan Tomasz Salski. 

Piknik zainaugurowany został...podaniem chłodnika litewskiego, przygotowanego specjalnie na tą okazję przez wspierający Zawiszę Dworek Amber. Przy panujących warunkach atmosferycznych był on przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, a serwowany był jakżeby inaczej przez samego właściciela i zarazem obecnego członka Zarządu Zawiszy Pana Michała Kopcika. 

Kolejnym punktem programu było wręczenie pamiątkowych pucharów dla drużyn, które w tym roku zwyciężyły w swoich rozgrywkach ligowych, a także odznaczeniem pozostałych zawodników, którzy jak pisaliśmy już wcześniej zostali nagrodzeni za włożony trud oraz grę dla Zawiszy. Puchary ufundowane zostały przez Łódzki Związek Piłki Nożnej, a wręczył je wymieniony wyżej Pan Tomasz Salski. Musiał zabrać ze sobą aż trzy takie statuetki bo zwycięzcami swoich lig zostali zawodnicy rocznika 20008, 2009 i 2010. Mamy też nadzieję, że wygłoszone przez niego przy tej okazji słowa, mądre słowa o dzisiejszych czasach trafiły do wszystkich słuchających go w skupieniu głów i uszu oraz zostaną wprowadzone w czyny już w najbliższej przyszłości!

Po nazwijmy to oficjalnej części pikniku wszyscy goście zaproszeni zostali do degustacji przygotowanych potraw i smakołyków, wspólnych rozmów, a także do gier i zabaw prowadzonych przez kolejnego członka Zarządu Zawiszy Panią Ewę Szmitkę. Jak się okazało pierwsza gra - popularny zbijak, przyciągnął do zabawy liczne grono rodziców i zawodników. W zażartej walce z młodymi adeptami futbolu rodziców do boju poprowadził Prezes Zawiszy Pan Radosław Kubas, dzielnie walczący na szpicy swej drużyny. Niestety dobrze wytrenowana młodzież tak wymęczyła starszyznę, że do kolejnych konkursów stawały już tylko młode rzgowskie lwy, wspierane od czasu do czasu przez trenerów czy kierowników drużyn. W trakcie jednej z takich zabaw testowi poddany został kierownik drużyny 2011 rocznika Pan Dariusz Fret. O tym, że Pan Darek dowcipami może sypać non stop wszyscy już wiemy, ale chcieliśmy także sprawdzić czy taka sztuka uda mu się w trakcie biegania za piłką :) Okazało się, że nie ma na niego silnych i nawet uganianie się za piłką nie stoi na przeszkodzie opowiedzenia kolejnego kawału!

W takiej właśnie atmosferze piknik wytrwał aż do samego końca, młodych zawodników trudno było ściągnąć z boiska, a rodziców odciągnąć od wspólnych rozmów. Mamy nadzieję, że taka forma spotkań na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń Zawiszy, a wszyscy ponownie weźmiemy w niej udział!

W imieniu Prezesa Klubu Pana Radosława Kubas oraz wszystkich członków Zarządu dziękujemy w szczególności wszystkim przybyłym tego dnia na Stadion Miejski w Rzgowie!

Dziękujemy sponsorom firmom Oskroba, Dworek Amber, Fiero! Pizza, Grot! 

Dziękujemy wszystkim Paniom, a także Panom :) za wyśmienite wypieki, sałatki i owoce!

Dziękujemy Panu Markowi Marchewczyńskiemu za serwowanie przysmaków grillowych oraz DJ Wiktorowi za umilanie muzyką wspólnie spędzanego czasu!

Dziękujemy Paniom Edycie Łuczak i Natalii Kubas za fotorelację!

Miło nam, że byliście tego dnia z nami!! Do zobaczenia następnym razem!!!! Zawisza!!!! 


Nie masz uprawnień do dodawania komentarzy

NAJBLIŻSZE MECZE

OSTATNIE MECZE

14-09-2019 00:00 Liga okręgowa
Zawisza Rzgów 0 : 0 UKS SMS Łódź
07-09-2019 00:00 D2 Młodzik gr. 1
GLKS Dłutów 1 : 5 Zawisza Rzgów
31-08-2019 00:00 D2 Młodzik gr. 1
Zawisza Rzgów 1 : 8 Widzew TMRF Łódź
13-06-2019 17:30 E1 Orlik gr. 6
Łódzka Akademia Futbolu II 10 : 10 Zawisza Rzgów
12-06-2019 18:30 Klasa A gr. 1
Włókniarz II Pabianice 3 : 0 Zawisza II Rzgów
12-06-2019 17:30 E2 Orlik gr. 6
Jutrzenka Bychlew 4 : 9 Zawisza Rzgów
09-06-2019 12:00 III liga kobiet
Zawisza Fiero Rzgów 2 : 1 Piotrcovia Piotrków Trybunalski
09-06-2019 00:00 E2 Orlik gr. 6
Zawisza Rzgów 3 : 0 LKS Gałkówek

TABELA

Lp.
Drużyna
Pkt.
1 ŁKS II Łódź 84
2 Widzew II Łódź 70
3 Zawisza Rzgów 67
4 Stal Głowno 59
5 LKS Rosanów 53
6 Termy Uniejów 45
7 Włókniarz Pabianice 45
8 UKS SMS Łódź 43
9 GKS Ksawerów 43
10 Orzeł Parzęczew 41
11 Start Brzeziny 32
12 Sokół II Aleksandrów 28
13 GLKS Sarnów/Dalików 25
14 PTC Pabianice 24
15 Włókniarz Konstantynów 11
16 Bzura Ozorków 7
Więcej

DOŁĄCZ DO ZAWISZY

Zarząd GLKS Zawisza Rzgów zaprasza dziewczęta oraz chłopców urodzonych w latach 2004-2012 do rozpoczęcia treningów w klubie. Więcej informacji - zapraszamy do kontaktu poprzez e-mail: zawisza.rzgow@wp.pl